П’ять засобів для лікування печінки. Charette

Основні печінкові засоби: podophyllum, nux vomica, mercurius solubilis, hydrastis, lycopodium, lachesis, natrum muriaticum, phosphorus, cinchona, sepia, hepar sulfur, chelidonium. Але це ще не все, і серед іншого необхідно також відзначити:

Carduus marianus. Важливий засіб, коли захворювання печінки є вторинним захворюванням серця. Призначається по 5 крапель настоянки або 1 розведення.

Myrika cerif. Разом із суто печінковими симптомами болю та повноти в ділянці печінки сеча кольору пива з жовтою піною та червонувато-коричневим осадом; головний біль з відчуттям тяжкості та повноти вранці. Якщо, крім того, є хронічний катар носа і горла з в’язкими та липкими виділеннями, з усіх ліків Myrika cerif. буде найбільш показаним. У неї сильніший біль і біль у м’язах. Дози: по п’ять крапель від настойки до 6 розведення.

Himanthus virg. Здається, цей засіб найкраще діє при катаральному холециститі, гіпертрофії печінки та жовтяниці у дітей. Використовують настоянку і слабкі розведення.

Leptandra. Біль у печінці, переважно в жовчному міхурі, що іррадіює в хребет; язик сильно обкладений, з темними смугами, випорожнення темні, кольору дьогтю, з домішками жовчі та неперетравленої їжі. Сеча темна. Нудота і блювання. Використовується від настойки до 3 розведень.

Ricinus. J. Gallawarden часто використовував цей засіб за такими показаннями: жовтяниця після печінкової кольки та порушення травлення внаслідок жовчнокам’яної хвороби, які характеризуються тяжкістю, здуттям живота і відрижкою через кілька годин після їди, особливо після жирної, крохмалистої їжі; печінкова колька, особливо якщо у хворого спостерігається сильна нудота, зеленуватий рідкий стілець, запаморочення, млявість і відчуття тиску в шлунку.