Принципи гомеопатії

Подібне лікується подібним

Гомеопатія – це розділ альтернативної медицини, який пропонує лікування різних захворювань, ґрунтуючись на принципі “подібне лікується подібним” – лат. Similia similibus curantur (homeo в перекладі означає “подібне”, pathy – захворювання), на відміну від постулатів алопатичної медицини, де симптоми захворювань лікуються протилежними за дією ліками.

Батьком гомеопатії по праву вважається Самуїл Ганеман (1755—1843), німецький лікар, який вперше описав новий метод лікування, вивів основні закони та принципи гомеопатії, написав багато наукових праць.

Принципи гомеопатії

Гомеопатія використовується дуже великі розведення речовин. Вони у великій дозі викликали б симптоми тієї хвороби, яку хочемо вилікувати в пацієнта.

На відміну від гомеопатії, в алопатичній (традиційній) медицині будь-який симптом лікується препаратом, що викликає протилежні симптоми. Наприклад, підвищену температуру лікують ліками, які знижують температуру.

Гомеопатичне лікування активізує захисні сили організму. При цьому доза самої лікарської речовини настільки мала, що про токсичні ефекти не може бути й мови!

Водночас дія гомеопатичного лікування настільки ефективна та глибока, що ефект може наступити вже після одного приймання ліків! Складність полягає в тому, щоб правильно призначити препарат кожному конкретному пацієнту за принципом максимальної подоби, ліки призначаються індивідуально.

Справжня гомеопатія – це лікування всіх симптомів одними ліками! При цьому ці симптоми можуть бути зовсім не пов’язані з точки зору традиційної медицини.

Що лікує гомеопатія

Гомеопатія допомагає у лікуванні практично всіх захворювань. Вона здатна повністю вилікувати чи полегшити симптоми як гострих, і хронічних хвороб. Але так склалося, що гомеопатія більше застосовується для лікування захворювань, для яких не існує ефективного лікування традиційної медицини.

З хронічних захворювань, які успішно лікує гомеопатія, варто назвати такі, як захворювання серцево-судинної системи (гіпертонічна хвороба, вегето-судинна дистонія, гіпотонія), захворювання травної системи (виразкова хвороба, гастрит, гепатит, холецистит, панкреатит).

Сечостатева система (простатит у чоловіків, аднексит, безпліддя, порушення місячного циклу), алергічні захворювання, хвороби шкіри, порушення імунітету, захворювання опорно-рухового апарату (поліартрит, ревматизм, подагра) та багато інших. Важко уявити, як лікувати сьогодні простудні захворювання без гомеопатії!

Королівська сім’я Великобританії має у своєму розпорядженні цілий штат лікарів-гомеопатів і практично не використовує алопатичних ліків. Таким чином, гомеопатія — це ефективний, безпечний метод лікування, що не має побічних ефектів, ефект якого Ви можете відчути вже після першого приймання гомеопатичних ліків.

Рекомендації на час лікування

На початку лікування можливе тимчасове погіршення самопочуття

Підвищена стомлюваність. Головний біль. Рідкий стілець. Шкірні висипання. Загострення хронічних захворювань.

Щоб уникнути або послабити ці прояви, на час лікування необхідно дотримуватись таких правил: Обмежити вживання білків тваринного походження (м’ясо, риба, птиця, морепродукти). Зменшити фізичні навантаження, стресові ситуації, приділяти достатньо часу відпочинку та сну. Вживати 1,5 – 2 літри чистої води (не мінеральної) на день.

У перші 7 днів лікування бажано приймати сорбенти (Ентеросгель, Атоксил) – по 1 десертній ложці 3 рази на день за 1 годину до їди або через 2 години після (або таблетки активованого вугілля з розрахунку 1 таблетка на 10кг маси тіла) та випити з одним склянкою води.

Після 2 тижнів від початку лікування бажано робити тюбаж 1 раз на 2 тижні 5 разів (у вихідні дні вранці натще): Повільно випити 100 мл магнію сульфату 25%. Легти на правий бік областю підребер’я на теплу грілку на 6 годин. Пити теплу мінеральну воду без газу (Есентуки 17) по півлітра на годину.

Часте рідке випорожнення – нормальна очікувана реакція. При сильних спазмах можна приймати ношпу (1-2 таблетки). З появою болю потрібно пити кисіль чи молоко. При гіпоглікемії (потівливість, страх, сонливість) – цукор 2 шматки під язик. При інтоксикації (нудота, блювання) – смекта по 2 пакети на півсклянки води.

Після 6 годин лежання на грілки випити півсклянки рослинної рафінованої олії маленькими ковтками за підлогу. години. Час нічого не приймати. Через годину випити чверть склянки лимонного чи грейпфрутового соку 2:00 нічого не приймати.

На ніч пити теплий овочевий відвар. Можна їсти яблуко без шкірки та насіння, рис та вівсяну кашу. Вранці прийняти пакет смекти, увечері – 15 мл. лактулози (дюфалак). Так продовжувати протягом тижня.

Результатом правильно проведеного тюбажу є глибоке очищення печінки, підшлункової залози, жовчного міхура та кишечника. Виходять каміння та паразити.

При лікуванні гомеопатичними засобами забороняється вживати: каву, м’яту, мелісу, ментол (жувальні гумки, зубні пасти, сигарети з ментолом), камфору та інші засоби, що містять ефірні олії (типу в’єтнамського бальзаму «зірочка»).

Різко обмежити: усі алкогольні напої (пиво, вино, горілку, лікери), какао, шоколад, газовані напої; куріння тютюну.

Якщо при гомеопатичному лікуванні з’являється рідке випорожнення, шкірні висипання та загострення старих захворювань, то лікування йде в потрібному напрямку. Таким чином, організм прощається зі старими хронічними проблемами, загнаними глибоко всередину.

Гомеопатія при облисінні

При випаданні волосся призначають

Thallium. Волосся випадає дуже швидко, після хвороб. Спазматичні болі, що стріляють. Оніміння від пальців рук поширюється до нижніх кінцівок. Параліч нижніх кінцівок. Атрофія м’язів. Повний контроль над собою та тим, що відбувається. Потрібно щосили спробувати врятувати становище.

Ignatia. Випадає волосся на голові. Вранці повіки зліплені гноєм. Сверблячка у внутрішньому кутку ока. Сльозотеча з лівого ока. Здається, що предмети рухаються перед очима. Не виносить світло свічки. Дзвін у вухах. Губи тріскаються та кровоточать.

Біль у щелепному суглобі вранці. Вранці кінчик язика сильно болить. Важко ковтати їжу та пиття. Рот наповнений білою пінистою слиною. Вапняний присмак у роті, наче їв крейду. Пиво гірке, прісне, несвіже та несмачне.

Sepia. Волосся випадає. Висип на маківці та задній частині голови. Печіння після розчісування. Лупа утворюється колами. Чутливість до музики. Гул у вухах із втратою слуху. Жінки з темним волоссям та важким, жорстким характером. Озноб від холодного повітря. Смердюча сеча з червонуватим глинисто-каламутним осадом. Дитина мочиться в ліжко майже одразу ж, як тільки засинає.

Ustilago. Алопеція, повне випадання волосся. Вся шкіра суха, гаряча та повнокровна. Хронічна кропив’янка з нестерпним свербінням уночі. Мідні плями на шкірі. Гірше від руху. Екземи. Деструктивні захворювання нігтів. Печіння в особі та волосистій частині голови. В’язкий, мідний присмак. Випадання зубів. Сухість у роті з утрудненим ковтанням.

Alumina. Сухе волосся випадає. Його розум належить іншому. Побачивши кров чи ножа, хоче накласти на себе руки. Падає при ходьбі із заплющеними очима. Гнійні витікання з вух. Виражена сухість волосистої частини голови. Очі запалені, сверблять і склеюються вночі. Сльозотеча вдень. Печіння та сухість.

Пекучий біль, але виразки незначні. Бачить жовтий ореол навколо свічки. Заціпенів. Думає, що падає наперед. Головний біль від хронічного катару із запорами. Невиразна видимість. Вогняні плями перед очима. Меланхолія. Хронічний блефарит.

Катар затяжної течії у людей похилого віку. З носа виділяється густий жовтий слиз. Сухі, тверді, жовто-зелені слизові оболонки в носі. Ніс розпухлий і дуже болісний. Дивиться крізь туман. Печіння та сухість повік. У носі жовто-зелені слизові оболонки. Язик покритий в’язким нальотом. Захриплість від сухості у горлі.

Огида до м’яса. Гірше від картоплі. Бажання крохмалю, крейди, вапна, вугілля. Стілець твердий, як овечий послід. Виражений статевий потяг із мимовільними сім’явипорскуваннями. Під час менструації витікає дратівлива сеча.

Кашель супроводжується мимовільним сечовипусканням. Судоми в литкових м’язах. Нестерпний свербіж у теплій постелі. Гірше у теплому приміщенні ввечері та при повному місяці. Краще на відкритому повітрі та від холоду.

Продовжити читання “Гомеопатія при облисінні”

Гомеопатія при меланхолії

Депресія

Natrum muriaticum. Сум, меланхолія, дратівливість та серцебиття. Байдужий і безрадісний. Легко ображається на безневинний жарт. Не терпить, коли йому суперечать. Тривога від стримуваного гніву. Вразливість від агресії, що стримується. Надлишкові заборони за його виховання.

Пацієнти слабкі та невпевнені в собі. Вони дратуються через розчарування. Немає сміливості виплеснути свій гнів і спрямовують його на себе. Глибока меланхолія та смуток. Тривожна безвихідь. Думки про пережиті образи. Не можуть знайти насолоди.

Sepia. Сильний смуток та апатія при прогулянці на свіжому повітрі та в сутінках. Дуже легко ображається та злиться. Приступи плачу чи сміху. Страх залишитися на самоті. Підвищена чутливість до найменшого звуку. Свариться та на все скаржиться.

Запальність та дратівливість. Апатія, сльозливість та безсоння. Депресія. Огида до їжі. Вісцероптоз. Припливи спека з ранковим запамороченням. Головний біль у потилиці та у лівому оці.

Найкраще при швидкій ходьбі. Болюча чутливість шкіри голови. Гірше перед грозою. Опущення органів малого таза із відчуттям тиску на низ. Хвороби геніталій та жовті плями на обличчі. Жовті плями на спинці носа. Варикоз вен. Гірше у тривалому вертикальному положенні. Найгірше на холодному повітрі.

Найкраще при фізичних вправах. Краще у теплі. Погана пам’ять. Забуває, що хотіла сказати. Працьовитість. Життя не має сенсу. Бажання весь час плакати. Пацієнтку нічого не задовольняє. Засмучується через здоров’я. Домашні обов’язки дратують. Сумна та похмура.

Calcarea carbonica. Пасивний. Поступливий із нападами люті. Фізична млявість. Апатія. Не має енергії. Швидко втомлюється. Слабкий, м’який характер. Хворий не здатний до зусиль. Нічні страхи. Страх майбутнього. Боїться, що люди подумають. Меланхолійна депресія. Надзвичайно чутливі до холоду.

Acidum phosphoricum. Апатія. Фізична та психічна слабкість. Іпохондрія внаслідок сексуального зловживання. Слабкість спини та часті позиви до сечовипускання вранці. Червоні смужки всередині язика. Млявий, байдужий та апатичний. Повна байдужість до всього. Рясні нічні поти.

Дитина нічого не хоче. Біль у потилиці та задній частині шиї від смутку. Хронічний вплив смутку та любовних розчарувань. Гірше від шуму. Запаморочення при ходьбі. Гірше вранці. Головний біль у школярів після розумової роботи. Краще від тепла та після сну. Жага холодних напоїв. Ранкові проноси без болю. Сеча молочного кольору. Гірше від психічного навантаження.

Продовжити читання “Гомеопатія при меланхолії”

Гомеопатія при трахеїті

При сухому кашлі призначають

Rumex. Сухий виснажливий кашель при натисканні, вночі, при розмові та від вдихання холодного повітря. Краще після їди. Підвищена чутливість гортані та трахеї. Садіння за грудиною зліва. Найсильніший кашель після прийняття лежачого становища та вночі. Афонія. Сухий, болісний кашель не дає спати. Кашель полегшується від теплого повітря та від укриття з головою.

Коричнева, водяниста діарея рано-вранці, з бурчанням і колькою перед стільцем. Діарея рано-вранці, підіймає хворого з ліжка. Хворий чутливий до холодного повітря. Виражена слабкість та неспокій увечері. Гірше від холодної, вологої та сирої погоди. Кашель увечері від холодного повітря, і в положенні лежачи.

Acidum benzoicum. Бронхіт. Сухий, уривчастий кашель. Астма. Задишка. Ревматизм. Зелене слизове мокротиння. Багато слизу у горлі. Значна слабкість. Охриплість. Смердюча сеча.

Sticta Pulmonaria. Трахеїт. Гірше вночі та у вологу погоду. Сухий кашель уночі. Постійна необхідність висморкатися, але з нього нічого не виділяється. Виділення з носа швидко перетворюються на кірки. Безсоння у дітей після хірургічних операцій. Виражене бажання поговорити про що завгодно. Не може мовчати. Безсоння.

Phosphorus. Трахеїт із захриплістю ввечері. Крайня чутливість гортані із повною втратою голосу. Гірше від розмови та кашлю. Круп спочатку захворювання. Афонія зі швидким занепадом сил. Холодний та липкий піт. Змарніле, бліде обличчя. Відвисла нижня щелепа (Lycopodium).

Hepar sulphuris calcarea. Трахеїт від сухих, холодних вітрів із захриплістю та свистячим диханням. Найменший вплив холоду викликає напад кашлю. Сухий кашель вранці. Пізній період застуди. Здається, у горлі коле скоринка хліба (Mercurius, Acid nitricum, Argentum nitricum, Alumina). Хвороба з утворенням гною.

Lycopodium. Трахеобронхіти з гнійним мокротинням. Закладеність носа вночі. Слизово-гнійні виділення підсихають у носі еластичні пробки (Kali bichromicum). Діти прокидаються ночами через закладеність носа (Як Ammonium carbonicum, Nux vomica, Sambucus). Діти розчісують носа (Arum triphyllum). Заздрісний (Pulsatilla, Staphysagria). Сидить один у своїй кімнаті, але потребує інших людей поблизу.

Belladonna. Сухий, надокучливий кашель, що лоскоче. Яскраво-червоне горло зі збільшеними мигдаликами.

Antimonium tartaricum. Сухий кашель, що лоскоче (Bryonia). Пустули на шкірі. Нудота із занепокоєнням. Відрижка тухлими яйцями та сонливість. Зелене, водянисте та пінисте блювання з залишками їжі. Тремтіння рук під час блювання. Блювота, пронос та колапс. Холодне тіло та рясний водянистий пронос (Veratrum).

Spongia. Трахеїт. Охриплість, голос зривається під час промови. Круп. Сухий, хрипкий, крупозний кашель. Кашель сухий і свистячий, як пиляння соснової дошки. Сухість у гортані з хрипким кашлем, що свистить. Найкраще при спуску. Кашель зменшується від їжі та пиття. Бажання співати з надзвичайними веселощами.

Sepia. Сухий кашель у жінок із висипом на тілі. Тяжкість у задньому проході, не полегшується після випорожнення (Nux vomica). Гемороїдальні вузли випадають із заднього проходу. Зелений слизовий, кислий випорожнення у дітей. Виділення великих зелених пробок із носа. Краще від тепла та від теплого, свіжого повітря.

Сухість у горлі. Стопи опухлі та сильно горять уночі в клімактеричному періоді. Кільцеподібний герпес. Рясні нічні поти. Гірше від сексуальних надмірностей, від жирної їжі та під час вагітності.

Продовжити читання “Гомеопатія при трахеїті”

Гомеопатія при шкірних виразках

Pulsatilla. Синій колір запалених ділянок. Виразки з’являються на свіжому повітрі. Виразки із жовтими густими гнійними виділеннями.

Tarentula. Cubeba. Уражені тканини мають синюватий колір. Сильні пекучі болі.

Arsenicum album. Печіння в виразках, як від вугілля, що горить. Виразки кровоточать при перев’язці. Краї виразки піднесені. Виразки з темно-коричневим вмістом під тонкою кіркою. З виразки виділяється чорна кров, що згорнулася. Свербіж у виразці переходить у печіння. Виразки на п’ятах із кривавим гноєм. Старі виразки стають болючими.

Жар в особі та тілі. Нічний біль полегшується під час ходьби. Уколи у всьому тілі. Нестерпний біль розлючує. Пульсація у голові. Після їди біль посилюється. Болючість шкіри. Гірше, коли інші розмовляють із ним. На нозі пекучі виразки із сірою кіркою. Навколо виразки пекучий біль. Знемога та сонливість вдень.

Mercurius solubilis. Шкіра на долонях червона, свербить і лущиться. Поверхневі виразки має брудний чи сальний вигляд. Сифіліс. Виразка розповзається і набуває неправильних.

Causticum. Хронічні виразки від опіків.

Ledum. Наслідки комариних укусів.

Staphysagria. Виразки повік. Бородавчасті розростання.

Lachesis. Гангренозні глибокі темно-сині виразки зі смердючим запахом. Виразки, що кровоточать, з гнильним запахом. Синюшний чи чорний колір запалених ділянок. Сильна чутливість до дотику.

Argentum nitricum. Бородавчасті розростання у горлі при ковтанні відчуваються як гострі предмети.

Natrium mur. Бородавки на долонях.

Thuja. Бородавки на зовнішній поверхні носа.

Sepia. Ерозії та виразки шийки матки.

Antymonium crudum. Надзвичайно чутливі мозолі на підошвах. Хворі ходять важко.

Borax. Найменше пошкодження шкіри викликає виразки, що гнояться.

Asa foetida. Смердючі виразки окістя з вираженою чутливістю до дотиків.

Acidum nitricum. Колючі болі у шкірних виразках.

Kalium bichromicum. Виразки з глибокими правильними краями. Виразки, ніби вирізані різцем.

Arsenicum. Пекучі темно-сині виразки постійно збільшуються обсягом. Сальні виразки болять, навіть уві сні. Убогі виразкові виділення.

Гомеопатія при крупі

Гострий набряк гортані

Iodum. Гострий та хронічний ларингіт із вираженою захриплістю. Ларингіт із плівками. Вдих утруднений від спазму гортані та плівок. Вдих відбувається хвилеподібними поштовхами. Вологий, твердий кашель (Hepar). Осиплість. Голос пропадає. Дитина закидає голову назад, щоб полегшити дихання. Гірше вранці. Смаглявих людей з темним волоссям і очима. Хвороби від сирої погоди.

Охриплість або повна афонія. Плівчастий круп зі свистячим диханням. Діти з темним волоссям і очима. Запалення горла. Найменша напруга викликає значне утруднення дихання. Кашель з виділенням прозорого слизового мокротиння з прожилками крові.

Aconitum. Призначають на початку крупи. Дитина уві сні раптово прокидається, ніби задихаючись. Сильне занепокоєння. Шкіра гаряча. Страх. Дихання сухе. Слизу немає. Застуда від холодного сухого вітру. Круп, спричинений холодною погодою. Ряд піт і пекучий жар. Круп від сухого холодного вітру.

Хворий прокидається від задухи. Круп від дуже холодної погоди. Сильне оніміння у пальцях. Круп із сухим кашлем та шумним видихом. Повнокровні сангвініки. Сухий кашель уночі. Запалення лівої легені із залученням плеври.

Різальний біль при диханні та кашлі. Пневмонія з вираженим жаром та сильною спрагою. Спазми гортані. Кашель свистячий з виділенням іржаво-забарвленого мокротиння. Сильна тривожність та занепокоєння. Кровохаркання яскраво-червоною кров’ю.

Кров’яно-слизова мокрота. Інсульт із напруженим повним пульсом. Пульсація сонних артерій. Висока температура із повним пульсом. Потреба у великих кількостях холодної рідини.

Чергування спека та ознобу вночі. Рясний, профузний піт. Кашель гавкітливий. Занепокоєння із високою температурою. Передчуття смерті. Запалення провокується крижаною водою та морозивом. Червоне спітніле обличчя та сильна спрага. Зелений рідкий пронос, схожий на подрібнений шпинат.

Перша стадія гострих захворювань. Сильна спрага та страх смерті. Дизентерія із високою лихоманкою. Кровотеча з кишківника яскраво-червоною кров’ю. Менструації припиняються через вологі стопи або холодну ванну. Страх смерті під час пологів.

Sanguinaria. Дифтерійний круп. Кашель вологий, слиз відділяється з великою скрутою (Kali bichromicum). Порожнеча у шлунку після їжі. Припливи спека в обличчя (Sulphur) з червоними плямами на щоках. Кашель увечері, в положенні лежачи. Біль у правій половині грудної клітки.

Свистячі хрипи та непритомна слабкість. Запалення легень та бронхіт з в’язкою, іржавого кольору мокротинням. Стійка задишка і схильність робити глибокий вдих. Афонія з набряком гортані. Виразка рота і слинотеча.

Sambucus. Спазми гортані при гострому ларингіті. Круп. Туберкульоз легень. Жорсткий, дзвінкий та металевий кашель від глибокого дихання, розмови та сухого холодного вітру. Краще від їжі чи пиття (Anacardium). Дихання нагадує крик півня. Гірше після опівночі та від низького становища голови.

Chlorum. Спазм голосової щілини. Риніт з рідким, екскоріювальним нежитем. Біль усередині носа та біля крил. Маленькі, гнильні виразки у роті. Жовтувато-білі афти у роті. Стоматит зі смердючим диханням. Страх перед загрозливою йому хворобою. Біль з верхівки голови спускається на ліву сторону тіла. Гірше після їди. Імпотенція.

Kaolinum. Плівки у гортані. Біль у грудях. Хворий не виносить дотику.

Продовжити читання “Гомеопатія при крупі”

Гомеопатія при далекозорості

Хворий не бачить близько розташовані предмети

Carbo animalis. Сильна далекозорість. Стрілючий біль над лівим оком. Далекозорість. Предмети, здаються вдалині. Потемніння в очах під час читання у літніх людей. Краще від тертя очей. Простріли в очах. Щемлячий біль в очах при штучному висвітленні. Увечері очі болять від світла. Неприємне відчуття у лівому оці заважає зору. Зіниця дуже розширена.

Drosera. Далекозорість. При розгляді дрібних предметів виникають мерехтіння перед очима. Перед очима вуаль. Коли читає, літери зливаються. Увечері зір затьмарюється. Яскравий блиск мерехтить перед правим оком. Повіки сверблять. Різальний біль у лівому оці. Гострий біль у власних очах, коли нахиляється.

Коли намагається щось розглянути, в очах починається пекучий біль. Пекучий біль у правому оці та у лівому вусі. Запаморочення, здається, що впаде вліво. Біль у правій скроні. Кожен крок віддається у мозку. Сверблячка волосистої частини голови. Свердлильний біль у маківці.

Spigelia. Перед очима туман. Тиск над правим оком. Колючий біль у правому оці. Не може повернути ліве око без болю. Біль в очах, немов у них пісок. Пекучий біль у правому оці. Криваво-червоні хвилі. Іскри перед очима. Добре бачить з відривом, але погано поблизу.

Вимушений сильно напружувати очі, коли пише, наче в очах вода. Короткочасна сліпота. Розширення зіниць. Очі виглядають каламутними. Жовті кола навколо очей. Пекучий біль на краях повік. З очей течуть їдкі сльози. Вранці обличчя розпухло.

Conium. Далекозорість. Виразно бачить предмети на значній відстані. Сильна короткозорість. Предмети здаються червоними. Слабкий зір. Затемненість зору. Сліпота на сонці. Червоні очі. Синє розпухле обличчя.

Гомеопатія при слинотечі

Kalium muriaticum. Слинотеча. Стоматит. Рот повний слини. Виразки на внутрішній стороні губ та спинці язика. Гнійники на язиці та слизовій щік. Сухість у роті та лущення губ.

Opium. Рясна слинотеча. Сухість язика без бажання пити. Спотворення рота. Рот можна відкрити лише насильно. Нижня щелепа відвисає. Параліч язика. Не може казати, відкривати рота. Заїкається. Білий або чорний язик. Сухість у роті, не може вимовляти слова. Сильна жага до легкого пива. Печіння язика, як від перцю. Гіркота в роті. Кислий чи гіркий присмак у роті.

Stramonium. Слинотеча з рота. Тремтіння підборіддя, губ і стоп. Скрегіт зубами з тремтінням у всьому тілі. Тризм із зімкнутими губами. Кричить, доки не втрачає голос. Заїкається і говорить із помилками. Голос тонкий, не може вимовити жодного зрозумілого слова.

Розпухлий язик звисає з рота. Кривава піна на губах. Водобоязнь. Бажання кусати. Конвульсії від світла, дзеркала чи води. Хліб на смак, як солома. Сухість язика та піднебіння. Хліб з олією на смак, як пісок. Нездатність ковтати. Жага зі слинотечею. Слинотеча зі спрагою та захриплістю.

Antimonium tartaricum. Рясне слиновиділення з нудотою. Флегматичні меланхоліки з поганим почуттям гумору. Мерехтіння перед очима з головним болем. Очі, що запалі з темними колами. Ніздрі роздмухуються, як крила, при пневмонії. Афти навколо рота та пустули на обличчі.

Білий або жовто-коричневий наліт язика. Дуже сильна спрага холодної води. Хоче фруктів та холодних напоїв. Блювота слизом з жовчю та кров’ю. Колька перед стільцем із метеоризмом. Живіт набитий камінням. Слизова, жовчна чи кров’яна діарея. Стілець зелений, як трава.

Печіння в області ануса після випорожнення. Кров’яниста сеча з болем у сечовому міхурі та печінням в уретрі. Кров’янисті білі, коли сидить. Розширює ригідний зів шийки матки під час пологів.

Mercurius. Дуже кисла слинотеча. Важко ковтати. Слинотеча при вагітності. Епідемічний паротит (йодид ртуті). Густий, жовтий, вологий наліт на язику. Солодкий смак у роті. Зубний біль уночі. Десни кровоточать від найменшого дотику. Солонуватий, металевий, мідний або гнильний присмак у роті.

Язик вологий з сильною спрагою. Дихання дуже смердюче. Язик опухлий і по краях видно відбитки зубів. Скупчення мильної та в’язкої слини, що витягується у довгі нитки. Рясна слинотеча. Мильна слина витягується у довгу нитку. Рясна слинотеча. Зуби хитаються.

Виразки у роті кровоточать уночі. Кривава слинотеча. Зелений стілець. Постійна захриплість. Сині виразки, легко кровоточать. Параліч різних кінцівок. Виснажливе потовиділення. Щось гаряче підіймається у горло. Біль у стравоході під час їжі. Виділення клейкої, смердючої слини вночі.

Біль у привушній залозі в теплі. Виділяється багато слини. Постійно спльовує. Дуже смердючий запах із рота. Вранці гіркий присмак у роті. Постійна гіркота у роті. Кисла відрижка після хліба. Житній хліб гіркий на смак. Металічний присмак у роті. Дуже солоний смак на губах.

Скупчення слизу в горлі, посилене відділення слизу та відхаркування; виділення її із задніх носових отворів; садіння та біль – Hydr.

Постійне відхаркування та відчуття грудки в горлянці; в’язкий слиз – Alum. Густа, в’язка слиз у горлі, що змушує відхаркуватися вранці – Arg-n.

Постійне відхаркування з горла, слиз сіра та солона, кисла, їдка або гірка – Phos. Проковтування крові, накопичення слизу при пробудженні вранці – Sulph.

Випльовування пінистої слини з прожилками крові – Canth. Кров’яниста слиз, жовта, гнійна, зернами – Lyc.

Густий слиз, який постійно накопичується – Nat-c. Відхаркування слизу із сухістю в горлі – Lach.

Гомеопатія при муках совісті

Sepia. Закиди совісті. Не виконує своїх обов’язків щодо оточення. Пацієнтка плаче, дивлячись на своїх дітей. Дорікає у відсутності ніжності. Відчуває себе винною через вимогливість, егоїзм та відчуженість. Здається, вся її любов перетворилася на ненависть. Звинувачує себе за нездатність до справжніх емоцій. Емоційно та сексуально фригідна.

Medorrhinum. Вважає себе винним у непробачному гріху. Схвильований, нетерплячий і сповнений страхів (Aurum). Страх темряви та божевілля. Погана пам’ять. Хронічні інфекції тазових органів. Ревматизм.

Aconitum. Докори совісті через дрібниці. Перша стадія ревматичного запалення від зміни погоди з теплою на холодну вітряну. Сильний жар із тривожністю. Жага та душевні страждання. Гаряча шкіра та внутрішній жар. Ряд піт і пекучий жар. Безперервні метання. Очікування смерті.

Сильний страх і душевне занепокоєння. Страх смерті. Пророцтво дня смерті. Сильний страх упродовж вагітності. Боязнь того, що дитина буде деформована. Ранковий рясний піт. Все робить у сильному поспіху. При підйомі з лежачого положення червоне обличчя стає блідим.

Silica. Почуття провини та смуток. Хороші майстри. Стрес з появою на публіці. Відсутність витривалості. Нервовість і страх провалу. Нема життєвих сил. Бояться, що зможуть знайти потрібні слова висловлювання думок (Gelsemium).

Слабкість сполучної тканини. Виступають блискуче, оскільки їхня нездатність існує лише в уяві. Хвороби нервів та хребта. Нестача енергії. Психічно виснажені студенти. Слабкий характер.

Боягузтво і збентеження. Плаче щовечора. Бліда, жовта шкіра. Полохливий і нервовий. Легко зневіряється. Апатія. Підвищена чутливість до шуму. Не виносить дотику. Дратівливість із нападами люті. Впертість та невдоволення. Мовчазні діти.

Chelidonium. Борошна совісті. Думає, що скоїв злочин. Він назавжди засуджений. Дратівливий, запальний та сварливий. Спалах люті. Хвороби печінки (Lycopodium. Digitalis). Біль у правій лопатці. Сонливістю при пробудженні та після їди. Сумний, пригнічений та меланхолійний.