Гомеопатія при трахеїті

При сухому кашлі призначають

Rumex. Сухий виснажливий кашель при натисканні, вночі, при розмові та від вдихання холодного повітря. Краще після їди. Підвищена чутливість гортані та трахеї. Садіння за грудиною зліва. Найсильніший кашель після прийняття лежачого становища та вночі. Афонія. Сухий, болісний кашель не дає спати. Кашель полегшується від теплого повітря та від укриття з головою.

Коричнева, водяниста діарея рано-вранці, з бурчанням і колькою перед стільцем. Діарея рано-вранці, підіймає хворого з ліжка. Хворий чутливий до холодного повітря. Виражена слабкість та неспокій увечері. Гірше від холодної, вологої та сирої погоди. Кашель увечері від холодного повітря, і в положенні лежачи.

Acidum benzoicum. Бронхіт. Сухий, уривчастий кашель. Астма. Задишка. Ревматизм. Зелене слизове мокротиння. Багато слизу у горлі. Значна слабкість. Охриплість. Смердюча сеча.

Sticta Pulmonaria. Трахеїт. Гірше вночі та у вологу погоду. Сухий кашель уночі. Постійна необхідність висморкатися, але з нього нічого не виділяється. Виділення з носа швидко перетворюються на кірки. Безсоння у дітей після хірургічних операцій. Виражене бажання поговорити про що завгодно. Не може мовчати. Безсоння.

Phosphorus. Трахеїт із захриплістю ввечері. Крайня чутливість гортані із повною втратою голосу. Гірше від розмови та кашлю. Круп спочатку захворювання. Афонія зі швидким занепадом сил. Холодний та липкий піт. Змарніле, бліде обличчя. Відвисла нижня щелепа (Lycopodium).

Hepar sulphuris calcarea. Трахеїт від сухих, холодних вітрів із захриплістю та свистячим диханням. Найменший вплив холоду викликає напад кашлю. Сухий кашель вранці. Пізній період застуди. Здається, у горлі коле скоринка хліба (Mercurius, Acid nitricum, Argentum nitricum, Alumina). Хвороба з утворенням гною.

Lycopodium. Трахеобронхіти з гнійним мокротинням. Закладеність носа вночі. Слизово-гнійні виділення підсихають у носі еластичні пробки (Kali bichromicum). Діти прокидаються ночами через закладеність носа (Як Ammonium carbonicum, Nux vomica, Sambucus). Діти розчісують носа (Arum triphyllum). Заздрісний (Pulsatilla, Staphysagria). Сидить один у своїй кімнаті, але потребує інших людей поблизу.

Belladonna. Сухий, надокучливий кашель, що лоскоче. Яскраво-червоне горло зі збільшеними мигдаликами.

Antimonium tartaricum. Сухий кашель, що лоскоче (Bryonia). Пустули на шкірі. Нудота із занепокоєнням. Відрижка тухлими яйцями та сонливість. Зелене, водянисте та пінисте блювання з залишками їжі. Тремтіння рук під час блювання. Блювота, пронос та колапс. Холодне тіло та рясний водянистий пронос (Veratrum).

Spongia. Трахеїт. Охриплість, голос зривається під час промови. Круп. Сухий, хрипкий, крупозний кашель. Кашель сухий і свистячий, як пиляння соснової дошки. Сухість у гортані з хрипким кашлем, що свистить. Найкраще при спуску. Кашель зменшується від їжі та пиття. Бажання співати з надзвичайними веселощами.

Sepia. Сухий кашель у жінок із висипом на тілі. Тяжкість у задньому проході, не полегшується після випорожнення (Nux vomica). Гемороїдальні вузли випадають із заднього проходу. Зелений слизовий, кислий випорожнення у дітей. Виділення великих зелених пробок із носа. Краще від тепла та від теплого, свіжого повітря.

Сухість у горлі. Стопи опухлі та сильно горять уночі в клімактеричному періоді. Кільцеподібний герпес. Рясні нічні поти. Гірше від сексуальних надмірностей, від жирної їжі та під час вагітності.

Сухість у трахеї, дряпання; захриплість; погіршення в сиру, холодну погоду, надвечір, при розмові – Carb-v. В’язкий слиз у трахеї; лоскотання та свербіж у трахеї, викликають кашель, погіршення при видиханні – Nux-v.

Почуття, що лоскоче в трахеї, ніби пір’я; почуття ніби щось потрапило до трахеї; важке відходження мокротиння; свист у трахеї; ніби в трахеї рухається грудка слизу – Calc.

Сухість та печіння в гортані та трахеї – Ars. Садіння в трахеї з частим кашлем, що рубає; відкашлювання багатої кількості гнійного мокротиння, постійне лоскоче. Дряпає в місці поділу трахеї – Phos.

Вранці в нижній частині трахеї в’язкий слиз; після кашлю в трахеї саднить і болить – Cann-s. Дратівливий кашель у трахеї; хворобливе відчуття у трахеї після кашлю; відходить жовтий слиз неприємного запаху – Stann.

Постійне роздратування в трахеї, погіршення вночі – Sulph. Біль у трахеї, погіршується від куріння чи розмови після кашлю; при вході в теплу кімнату – Bry. Дряпання та лоскотання в трахеї після того, як лягає в ліжко; лоскотання в трахеї – Caps.

Відхаркування слизу з трахеї відразу після їди – Sil. Лоскотання в трахеї викликає кашель, відчуття стискання; освіта плівки в трахеї, погіршення при вдиханні – Brom.

Відчуття: щось набрякло в горлі та не може бути проковтнуте; трахея чутлива до дотику, лоскотання в зіві погіршується після сну і при доторканні – Lach.

Сухий кашель при натисканні на трахею, при тиску сукнею, при відхиленні голови назад, при їжі; при пробудженні від сну; супроводжується захриплістю та горловим болем, що стріляє у вухо – Lach.

Кашель сухий зі мізерним кров’янистим мокротинням; викликається лоскотанням у трахеї; супроводжується захриплістю, садінням у трахеї – Phos.

Сухий кашель увечері, від лоскотання в трахеї; розмови; у вигляді довгих пароксизмів, що спричиняє виділення сечі, голос майже зник; у трахеї біль та садіння – Caust.

Сухий пароксизмальний кашель уночі в ліжку; викликається лоскотанням у трахеї, тиском на цю область та вдиханням холодного повітря; супроводжується сильною втомою і болем у лівій легені – Rumx.

Шлунковий кашель; погіршення, коли шлунок порожній – Bism. Хронічний кашель, слизова оболонка мокротиння – Ant-t. Сухий кашель до блювання; кашель з захриплістю, лоскотанням та болем у трахеї; мокрота густа, жовта, грудками, рясна і смердюча – Sil.

Сухий гортанний кашель, з захриплістю та болем за грудиною – Brom. Кашель, що гавкає, і втрата голосу – Spong. Болі в гортані з позивами на кашель, що садить і пронизує біль у трахеї; захриплість; кашель від лоскотання в горлі, що посилюється від руху – Iod.

Спазматичний задушливий кашель у нервових облич – Ambr. Кашель від лоскотання в гортані з блювотою їжею – Dros.

Спазматичний кашель – Ipec. Катаральний кашель, пекучий біль за грудиною, захриплість – Merc. Кашель із надмірним мокротинням; з блідою та рясною сечею – Sil. Кашель вдень з рясним мокротинням, сухий і лоскоче вночі – Puls.

Кашель зі смердючим мокротинням і смердючим диханням – Caps. Жорстокий кашель з незначним мокротинням після їжі, при лежанні на спині та рано-вранці – Nux-v.

Дратівливий рубальний кашель старих людей – Seneg. Сухий нічний кашель, полегшується при сидінні – Hyos. Періодичний сухий кашель зі свербінням та лоскотанням у горлі та за грудиною; гірше вночі – Con. Кашель при вході в теплу кімнату – Bry. Під час та після їжі – Calс.

Під час їжі – Lach. Після їди – Nux-v. Кашель викликає головний біль – Nat-m; у потилиці – Sulph; біль серця – Agar; виверження сечі – Caust, Ferr, Puls. Нічний кашель, з мимовільним відходженням сечі – Colch. Почуття, ніби в легенях повно диму.

Відчуття як трахея розпухла, дряпання, роздратування – Apis. Гостре дряпання за грудиною та в горлі; пароксизмальний кашель від лоскотання в трахеї та натискання на неї – Rumx.

Роздратування носа, гортані та трахеї; кашель із важким відходженням мокротиння та в’язкого слизу – Kali-bi.