Гомеопатія при шкірних виразках

Pulsatilla. Синій колір запалених ділянок. Виразки з’являються на свіжому повітрі. Виразки із жовтими густими гнійними виділеннями.

Tarentula. Cubeba. Уражені тканини мають синюватий колір. Сильні пекучі болі.

Arsenicum album. Печіння в виразках, як від вугілля, що горить. Виразки кровоточать при перев’язці. Краї виразки піднесені. Виразки з темно-коричневим вмістом під тонкою кіркою. З виразки виділяється чорна кров, що згорнулася. Свербіж у виразці переходить у печіння. Виразки на п’ятах із кривавим гноєм. Старі виразки стають болючими.

Жар в особі та тілі. Нічний біль полегшується під час ходьби. Уколи у всьому тілі. Нестерпний біль розлючує. Пульсація у голові. Після їди біль посилюється. Болючість шкіри. Гірше, коли інші розмовляють із ним. На нозі пекучі виразки із сірою кіркою. Навколо виразки пекучий біль. Знемога та сонливість вдень.

Mercurius solubilis. Шкіра на долонях червона, свербить і лущиться. Поверхневі виразки має брудний чи сальний вигляд. Сифіліс. Виразка розповзається і набуває неправильних.

Causticum. Хронічні виразки від опіків.

Ledum. Наслідки комариних укусів.

Staphysagria. Виразки повік. Бородавчасті розростання.

Lachesis. Гангренозні глибокі темно-сині виразки зі смердючим запахом. Виразки, що кровоточать, з гнильним запахом. Синюшний чи чорний колір запалених ділянок. Сильна чутливість до дотику.

Argentum nitricum. Бородавчасті розростання у горлі при ковтанні відчуваються як гострі предмети.

Natrium mur. Бородавки на долонях.

Thuja. Бородавки на зовнішній поверхні носа.

Sepia. Ерозії та виразки шийки матки.

Antymonium crudum. Надзвичайно чутливі мозолі на підошвах. Хворі ходять важко.

Borax. Найменше пошкодження шкіри викликає виразки, що гнояться.

Asa foetida. Смердючі виразки окістя з вираженою чутливістю до дотиків.

Acidum nitricum. Колючі болі у шкірних виразках.

Kalium bichromicum. Виразки з глибокими правильними краями. Виразки, ніби вирізані різцем.

Arsenicum. Пекучі темно-сині виразки постійно збільшуються обсягом. Сальні виразки болять, навіть уві сні. Убогі виразкові виділення.