Гомеопатія при крупі

Гострий набряк гортані

Iodum. Гострий та хронічний ларингіт із вираженою захриплістю. Ларингіт із плівками. Вдих утруднений від спазму гортані та плівок. Вдих відбувається хвилеподібними поштовхами. Вологий, твердий кашель (Hepar). Осиплість. Голос пропадає. Дитина закидає голову назад, щоб полегшити дихання. Гірше вранці. Смаглявих людей з темним волоссям і очима. Хвороби від сирої погоди.

Охриплість або повна афонія. Плівчастий круп зі свистячим диханням. Діти з темним волоссям і очима. Запалення горла. Найменша напруга викликає значне утруднення дихання. Кашель з виділенням прозорого слизового мокротиння з прожилками крові.

Aconitum. Призначають на початку крупи. Дитина уві сні раптово прокидається, ніби задихаючись. Сильне занепокоєння. Шкіра гаряча. Страх. Дихання сухе. Слизу немає. Застуда від холодного сухого вітру. Круп, спричинений холодною погодою. Ряд піт і пекучий жар. Круп від сухого холодного вітру.

Хворий прокидається від задухи. Круп від дуже холодної погоди. Сильне оніміння у пальцях. Круп із сухим кашлем та шумним видихом. Повнокровні сангвініки. Сухий кашель уночі. Запалення лівої легені із залученням плеври.

Різальний біль при диханні та кашлі. Пневмонія з вираженим жаром та сильною спрагою. Спазми гортані. Кашель свистячий з виділенням іржаво-забарвленого мокротиння. Сильна тривожність та занепокоєння. Кровохаркання яскраво-червоною кров’ю.

Кров’яно-слизова мокрота. Інсульт із напруженим повним пульсом. Пульсація сонних артерій. Висока температура із повним пульсом. Потреба у великих кількостях холодної рідини.

Чергування спека та ознобу вночі. Рясний, профузний піт. Кашель гавкітливий. Занепокоєння із високою температурою. Передчуття смерті. Запалення провокується крижаною водою та морозивом. Червоне спітніле обличчя та сильна спрага. Зелений рідкий пронос, схожий на подрібнений шпинат.

Перша стадія гострих захворювань. Сильна спрага та страх смерті. Дизентерія із високою лихоманкою. Кровотеча з кишківника яскраво-червоною кров’ю. Менструації припиняються через вологі стопи або холодну ванну. Страх смерті під час пологів.

Sanguinaria. Дифтерійний круп. Кашель вологий, слиз відділяється з великою скрутою (Kali bichromicum). Порожнеча у шлунку після їжі. Припливи спека в обличчя (Sulphur) з червоними плямами на щоках. Кашель увечері, в положенні лежачи. Біль у правій половині грудної клітки.

Свистячі хрипи та непритомна слабкість. Запалення легень та бронхіт з в’язкою, іржавого кольору мокротинням. Стійка задишка і схильність робити глибокий вдих. Афонія з набряком гортані. Виразка рота і слинотеча.

Sambucus. Спазми гортані при гострому ларингіті. Круп. Туберкульоз легень. Жорсткий, дзвінкий та металевий кашель від глибокого дихання, розмови та сухого холодного вітру. Краще від їжі чи пиття (Anacardium). Дихання нагадує крик півня. Гірше після опівночі та від низького становища голови.

Chlorum. Спазм голосової щілини. Риніт з рідким, екскоріювальним нежитем. Біль усередині носа та біля крил. Маленькі, гнильні виразки у роті. Жовтувато-білі афти у роті. Стоматит зі смердючим диханням. Страх перед загрозливою йому хворобою. Біль з верхівки голови спускається на ліву сторону тіла. Гірше після їди. Імпотенція.

Kaolinum. Плівки у гортані. Біль у грудях. Хворий не виносить дотику.

Spongia. Дихання нагадує звук пили. Ларингіт. Грубий гавкітливий кашель. Задуха уві сні. Гірше перед опівночі. Кашель жорсткий, що б’є. Утруднений жорсткий вдих. Застуда від сухого, холодного вітру у блондинів із блакитними очима. Гірше перед опівночі. Крихкі блакитноокі діти. Гірше перед опівночі.

Kalium bichromicum. Справжній круп із плівчастим нальотом. Охриплості при ларингіті. Дифтерійний круп. Повна афонія. Повні та світловолосі люди. Виділення з носа в’язкі, тягучі та липкі. Виділення витягуються у довгі нитки. Кашель з в’язким, тягучим слизом. Задушливий кашель вранці. Голос грубий та хрипкий. Вологий кашель, що клекоче.

Ipecacuanha. Спастичні форми крупи. Асфіксія внаслідок спазму горла. Спастична астма з сильним шумом і кашлем у дітей. Слиз не відкашлюється. Слиз клекоче в грудях і виходить із блюванням у дітей. Чхання при сінній лихоманці. Коклюш. Блювота після нападу кашлю.

Кровохаркання зі спазмами у грудній клітці. Лихоманка з нудотою та блюванням. Кропив’янка шлункового походження. Носова кровотеча яскраво-червоною кров’ю. Гірше після блювоти, лежачи, в зимову та суху погоду та вночі. Краще із заплющеними очима та вночі.

Hepar sulphuris. Круп від переохолодження з вологим кашлем та вираженою чутливістю до холоду. Кашель вранці з хрипами. Сильний кашель із почуттям, ніби гаряча вода ллється по бронхах. Кашель з виділенням кров’янистого та пінистого мокротиння. Повинен бути прихований ковдрою до обличчя. Поти вдень та вночі на грудній клітці, із кислим запахом. Кашель з великою кількістю мокротиння.

Гірше вранці. Жорсткий, крупозний кашель із рясним мокротинням. Гірше від сухого холодного вітру. Гірше вранці. Шкіра, що нагноюється. Тріщини на стопах. Надзвичайно чутлива до відкритого повітря.

Потіє при найменшому русі. Виражений озноб на відкритому повітрі. Виражена слабкість у спині. Антидот ртуті. Гірше вночі, від холодного вітру, від холодної їжі, від свіжого повітря та руху. Найкраще в теплу вологу погоду.

Apis. Круп із хрипким, задушливим кашлем. Тягне вниз в попереку перед менструацією. Повна відсутність поту та тривалий сон при лихоманці. Надзвичайно біла, шкіра, що просвічується, чутлива до найменших дотиків.

Варикозні вени при флебіті. Кропивниця, як бджолине жало. Анасарка та мізерне сечовиділення. Гірше у холодну погоду, вночі, при перегріванні та у закритих приміщеннях. Краще у холодній воді та на відкритому повітрі.

Antimonium tartaricum. Асфіксія у дитини при крупі та пневмонії. Великі скупчення слизу в бронхах. Хрипи та свист у гортані. Дихання з гучним клекотанням слизу. Сильна апатія та колапс. Груди, передпліччя та стегна вкриті яскраво-червоними папулами. Шкіра чутлива до зміни погоди.

Озноб протягом усього дня з рясним потом. Рясні нічні поти після лихоманки зі слабкістю та судомами. Гірше у холодну вологу погоду, при зігріванні в ліжку. Краще на відкритому холодному повітрі та від зволоження уражених ділянок.

Ларингіт, різкий кашель, що рубає, з занепокоєнням, тугою і лихоманкою – Acon. Spong – кашель гавкітливий, захриплість, втрата голосу. Kali-bi – при густій, з в’язкими нитками мокротинні, що важко відходить. Коли залишилася ще хрипота – Hep.

Втрата голосу, слабкість голосових м’язів, жорсткий кашель, що завдає позиву на сечу – Caust.

Пухкий кашель, слизова мокрота, білий язик, почуття нудоти – Ant-t.

Сухість, дратівливість гортані – Phos. Хриплий сухий кашель, що полегшується при лежанні – Mang. Відчуття, ніби в горло потрапило щось сухе, що збуджує жовте мокротиння – Hep.

Спазматичний круп, без кашлю та захриплості – Mosch, Cupr-acet. Діти, схильні до конвульсій – Bell. У нервових дітей, з хореєю – Agar. Хвороба спричинена переляком – Ign.

Хриплий кашель, задушливі симптоми, сухість шкіри, неспокій, туга та страх; застуда від сухої вітряної погоди – Acon. Сухий хрипкий гавкітливий кашель зі свистом, сухі хрипи, погіршення перед опівночі – Spong.

Задушливий кашель у дітей серед ночі, з грубим свистом, але без крупа – Samb. Кашель, що гавкає, з хрипами; погіршення близько півночі – Hep. Дуже важкий вдих, майже придушення під час кашлю – Brom. Щільне в’язке жовте мокротиння, що важко вивергається – Kali-bi.

Свистяче, як звук пили дихання, сухий гавкітливий кашель, у смаглявих дітей; дитина хапається за шию руками – Iod. Дитина лежить із витягнутою шиєю, голова відкинута назад – Ant-t. Сильний занепад сил – Ars.

Виділення маленьких грудок крові та слизу, схильність до захриплості; бугорчастий ларингіт – Nat-sal. Давній катар у людей похилого віку, млявість тканин, погане загальне харчування, розширення дрібних (капілярних) вен – Carb-v.

Хронічна дратівливість гортані, без значних органічних змін – Lach. Фолікулярний ларингіт – Iod. Ларингіт в осіб, схильних до висипів – Sulph. Бугоркове запалення, хронічні випадки – Ars-i. Набряк голосової щілини – Apis.