Гомеопатія при ендартеріїті

Arnica. Парестезії у руках. Біль у суглобах рук. Поколювання в руках. Болючість у руках. Простріли в руці. Здуття вен на кистях із повним і сильним пульсом. Слабкість у руках, пацієнт не може нічого утримати. Спазми у пальцях. Паралітична слабкість у колінних та тазостегнових суглобах. Набряки стоп з болем, що посилюється від руху. Шкіра на великому пальці ноги гаряча, напружена, набрякла та блискуча. Поколювання в гомілках і стопах.

Secale cornutum. Біль, що розриває і поколювання в кінцівках і суглобах. Деформація кінцівок. Посмикування і судоми в кінцівках вночі. Спазми в кистях, ступнях та пальцях. Кінцівки холодні та бліді. Шкіра зморщується. Відчуття затікання та повзання мурашок у кінцівках. Печіння в кистях та ступнях.

Відчуття занепокоєння у кінцівках. Холодна гангрена кінцівок. Тремтіння в кінцівках. Слабкість, тяжкість і млявість у кінцівках. Оніміння та холод у пальцях. Спастичне викривлення руки з тягучим болем. Порушення чутливості у кінчиках пальців.

Спазми та деформація пальців. Пальці дуже чутливі до холоду. Млявість і болючість ніг. Болісні спазми в ликах та підошвах уночі. Печіння у набрякових ступнях. Набряк ступнів із чорними пустулами. Відчуття затікання та скутості у ступнях. Гангрена пальців. Гангрена у людей похилого віку. Поколювання в пальцях ніг.

Cuprum arsenicosum. Ліва рука і нога здаються онімілими та паралізованими. Спазми та холодність кінцівок. Сверблячка в руках і ногах. Пустули на зап’ястях та кісточках. Гіперчутливість шкіри. Тремтіння всього тіла при спробах ходити. Неконтрольоване тремтіння. Сильна слабкість. Вся шкіра вкрита холодним потом. Шкіра бліда. Крижаний холод всього тіла зі спазмами та безперервною гикавкою.

Lachesis. Оніміння та болючість кінчиків пальців. Поколювання в кінчиках пальців. Оніміння кінчиків пальців вранці. Сверблячка, висипання, червоні плями на кистях та пальцях. Холодні набряки синювато-чорного кольору на тильній поверхні кисті. Ділянки печіння на великогомілкової кістки.

Тягне у ногах при зміні погоди. Відчуття тяжкості в стегнах та колінах. Набряки ступнів. Виразки плоскі на нижніх кінцівках на блакитному тлі. Гангренозні виразки на ногах. Спазми та біль у литкових м’язах. Набряки ступнів і гомілок з хворобливістю та синюшною шкірою. Оніміння та крижаний холод у ступнях. Сверблячка і висипання на ступнях і гомілках. Абсцес на п’яті.

Aesculus. Паралітичне відчуття в руках, ногах та хребті. Ноги настільки слабкі, що пацієнтка ледве може ходити. Набряк, болючість і скутість у лівому коліні. Відчуття паралічу в руках, ногах та хребті. Постійно позіхає та потягується.