Гомеопатичні засоби від безсоння

Lachesis. Зупинка дихання при засипанні. Хворі бояться спати, тому що уві сні зупиняється дихання, прокидаються від задухи. Хворий крутиться уві сні зі стогонами, зітханнями та здриганням. Не можна спати на лівому боці. Задуха уві сні. Сонливість і безсоння чергуються кожні два дні. Вечорами з’являється відчуття бадьорості. Балакучість із сильною сонливістю. Погіршення після їди. Погіршення під час або після сну.

Hyoscamus niger. Надто активні діти, які прокидаються з уявними страхами або баченнями. Вони можуть прокидатися з судомами та голосними стогонами. Вони розмовляють уві сні та скриплять зубами. Згодом вони стають сонними та занурюються в глибокий сон.

China. Загострені почуття. Неспокійний сон у дітей. Вони кричать уві сні.

Coffea. Загострені почуття. Пацієнт легко читає дрібний шрифт. Підвищений нюх, смак і дотик. Підвищена активність розуму і тіла. Хворий сповнений роздумів. Діє швидко. Безсоння, викликане хвилюванням. Безсоння від думок; збудження. Допомагає творчим людям, які будують багато планів, а потік думок не дає заснути.

Неспокійний розум, переповнений думками. Безсоння, спричинене занепокоєнням, збудженою уявою, потоком ідей і надто великими думками. Сильна втома з бажанням лягти та закрити очі. Не можу розслабитися і заснути. Заснувши, часто і раптово починає прокидатися.

Graphites. Сонливість вдень і рано ввечері, але потім важко заснути вночі. Важко заснути до півночі через наплив тривожних думок і проблеми з травленням. Зрештою, глибокий сон настає вранці, як тільки дзвонить будильник. Сниться смерть і вогонь. Говорить під час сну. Нічне нетримання сечі у дітей.

Angustura vera. Сильна втома і непереборне бажання спати ввечері. Плутані кошмари. Забруднення. Неспокійний тривожний сон. Ранковий сон з мріями. Вранці хворий знаходиться в напівсоні до обіду. Сильна сонливість до 21.00 змінюється безсонням. Хворий часто прокидається без причини. Сон повний мрій.

Під час читання засинає. Сильне тремтіння проходить по всьому тілу. Вранці позіхання і небажання виконувати будь-яку роботу. Стрибає при найменшому шумі. Постійно тягнеться. Сверблячка в ліжку ввечері. Позіхання без сонливості. Не може заснути до півночі.

Valeriana officinalis. Безсоння з нічним свербінням і м’язовими спазмами від хвилювання, що посилюється після пробудження. Тривожні сни.

Antimonium tartaricum. Денна сонливість або кома. Тіло холодне. Холодний піт. Сильна нудота, блювота і прострація.

Magnesia muriatica. Тривожність і безсоння. Таке враження, що в черепі кипить вода. Біль у скронях знімається сильним натисканням на голову. Краще тепло укутати голову. Здається, ніби клубок підіймається зі шлунка в горло. Краще після відрижки. Скупчення газів у шлунку. Нудота, тремтіння і непритомність після обіду в істеричних жінок.

Papaver somniferum. Безсоння від тихих звуків. Ліжко занадто гаряче. Вони стогнуть і рухають кінцівками уві сні. При читанні спостерігається сильна сонливість, а в ліжку не спиться. Тривожні сни з кошмарами або приємні фантастичні сни. Вранці важко встати з ліжка.

Calcarea ostrearum. Неспокійний сон із болісними снами. Кричить, гаряче тіло і холодні кінцівки. Безсоння. Бачення з закритими очима. Делірій.

Argentun met. Сни про події дня. Поганий настрій. Думає, що сон був реальним. Тривожні сни. Підвищена балакучість. Надмірна веселість змінюється плачем через дрібниці.

Chamomilla. Безсоння у дітей. Діти здригаються уві сні. Тривожність і безсоння. Жовто-зелений стілець, схожий на подрібнені яйця. Від руху легше. Переймоподібні болі перед дефекацією. М’язи обличчя і рук судомно скорочуються. Пробудження від кошмару з приголомшливими криками. Кольки з червоною щокою. Безсоння від болю і надзвичайної нервової чутливості. Лоб і волосся вкриті гарячим потом. При прорізуванні зубів (Беладонна).

Ambra grisea. Сонливість протягом дня. Безсоння до півночі. Ранковий сон сповнений фантастичних і химерних снів. Часто прокидається вночі. Пізно засинає та пізно прокидається через тиск у правій епігастральній ділянці. З півночі до 7 ранку з’являється біль над очима з нудотою. Він говорить уві сні та відчуває спрагу. Сни про роботу. Рвучкий біль переходить з потилиці на лоб після засинання.

Вранці після сну втомився, здається, очі занадто сильно заплющені. Неспокійний сон від холоду в тілі та посмикувань. Жар в голові в першій половині ночі. Засинаючи, здається, що в кімнаті занадто багато світла. Прокидається від сухості в роті, тиску в епігастрії та розриваючих болів у крижах під час сну на животі.

Lycopodium. Неспокійний вночі (Arsenicum, Rhus toxicodendron). Ходить вночі, щоб полегшити свій біль. Гірше до півночі та краще на світанку. Тепло між лопатками (Phosphorus, Arsenicum, Naja, Picricum acidum). Страх, роздратування, тривога і відраза. Мізантроп з поганим травленням.

Сором’язливий і нерішучий. Немає впевненості в собі, друзях і ліках. Сонливість після обіду. Ховається у своїй мушлі. Байдужість. Втомилася від життя. Найбільший боягуз (Gelsemium). Гордий і зухвалий (Platinum, Veratrum album. Sulphur).

Rhus tox. Неспокійний хворий метається в ліжку. Безсоння. Мовчазне марення (Acid. muriaticum). Неспокій, метання в ліжку; болісні сни про прискорене серцебиття.

Арсенікум альбом. Безсоння. Безсоння зі стогонами. Надмірне позіхання і сильна втома після їди. Схуднення з рясним потом. Падає при ходьбі по кімнаті. Колючий біль у лівому вусі вночі. Слабкість в колінах. Часто позіхає і потягується. Не можу зігрітися в ліжку. Спека після півночі. Сухість у роті без спраги. Блювота білим слизом вранці, з гірким присмаком у роті. Сильна дратівливість після пробудження.

Прокидається з криком. Завжди є нова мрія. На початку сну спостерігаються посмикування в кінцівках. Неспокійні сни з грабіжниками та злодіями. Увечері виникає відчуття постійної сонливості з сильним позіханням. Безсоння з сильним збудженням, скрегіт зубами під час засинання. Чує найменший шум. Сни тривожні та страшні. Труднощі з засипанням після пробудження. Рухи пальців і рук уві сні. Сниться грім, пожежі, чорна вода і темрява. Тривожні сни.

Прокидається дуже рано. Увечері вуха гарячі, а коліна холодні. Сни з погрозами. Тривожне передчуття. Сни з виснажливими роздумами. Яскраві погані сни. Сонливість з ознобом ввечері. Рясне потовиділення стегон після півночі.

Cocculus indicus. Безсоння від психічного або фізичного виснаження. Безсоння через турботу про близьких або родину. Люди піклуються про інших і працюють у нічну зміну. Непереборна схильність до сну вранці зі спазматичним позіханням. Сни яскраві, тривожні та страшні. Діти бояться привидів. Безсоння посилює слабкість. Порожнеча в голові і шлунку. Запаморочення.

Staphysagria. Безсоння від роздратування або прихованого розчарування.

Actea racemosa. Похмура і сумна хвора думає, що зійде з розуму. Безсоння у нервових осіб; захворювання матки.

Aconitum. Сильне занепокоєння з жаром і неспокоєм. Хворі кидаються і скидають ковдру. Сонливість навіть при ходьбі. Злякано схоплюється і говорить уві сні. Замріяний, він далеко від дому. Часто позіхає і потягується, без сонливості. Сильна сонливість у другій половині дня. Яскраві сни вранці дають пояснення незрозумілих обставин. Безсоння, хворобливі сновидіння, неспокій; безсоння у людей похилого віку.

Тривожні сни, часто прокидається від переляку. Перевертається в ліжку від болю. Сонливість після їди. Уповільнене дихання під час сну. Сон повний мрій. Вранці спить на спині, ліва рука під потилицею. Спить сидячи, голова нахилена вперед.

Lobelia. Надзвичайна чутливість. Пацієнт сидить, нахилившись вперед, не торкаючись навіть м’якої подушки.

Cuprum met. Безсоння викликає розумове і фізичне виснаження.

Arnica. Занадто рано хоче спати. Сни повторюються. Яскраві сни, яких він не пам’ятає. Ледве рухається від утоми. Сниться про удари блискавки, про могили, про здерту шкіру з людей. Здається, що пацієнт не спить. Неосвіжаючий сон, повний мрій. Тривожні сни дуже стомлюють. Сильне тремтіння під час позіхання. Стогони уві сні. Він голосно говорить уві сні та не пам’ятає снів.

Сняться великі чорні собаки та коти. Зіниці розширені без сонливості. Часто позіхає ввечері без сонливості. Сонливість після прогулянки на свіжому повітрі. Багато спить. Сонливість протягом дня. Тремтить усім тілом. Мимовільне випорожнення під час сну. Не можу відрізнити сни від реальності.

Внутрішнє тепло з холодними руками та ногами. Хворий скидає одяг, але відразу стає холодним. Велика жага води та тепла. Тепло в голові. Прокидається з еякуляцією. Не може спати в першій половині ночі, але спить довго вранці. Холод в правому боці вранці. Він голосно кричить уві сні та прокидається від переляку.

Pyrogenium. Пульсація у вухах заважає спати.

Helleborus. Сонливе оніміння. Судомний сон.

Belladonna. Хворі стогнуть уві сні. Початок з переляку, дивні сни. Сонливість протягом дня. Безсоння.

Podophyllum. Спати з напіввідкритими очима.

Bryonia. Прокидається від болісного сну з криками; сняться турботи минулого дня.

Ipecacuanha. Сонливість після блювоти.

Nux moschata. Сонливість вдень; блідість обличчя. Нечутливість. Ступор.

Natrium mur. Сонливість після їди. Важкість і нудота в області шлунка після їди.

Opium. Сонливість протягом дня. Безсоння. Звукові галюцинації. Зниження больового порогу і запорів.

Nux vomica. Сонливість ввечері, перед сном. Хворі прокидаються о 3-4 годині ночі. Сонливість ввечері, відсутність сну після півночі, важкість вранці; безсоння від зловживання кавою. Засинає пізно вранці.

Baptisia. Хворий засинає, не відповідаючи на запитання. Сонливість вдень, безсоння вночі – Cinnb. Сонливість після їди, безсоння вночі, багато еротичних сновидінь – Phos.

Дуже часте позіхання – Ign. Безсоння з болем в очних яблуках; багато снів від найменшого хвилювання – Hyos.

Безсоння від психічних розладів – Gels. Сниться вода, сльози уві сні – Verat-v

Неспокійний сон з неприємними сновидіннями – Sulph.

Плутані сни – Phos. Плач при пробудженні, плач уві сні; страх уві сні; прикушений язик; стогін уві сні – Carb-v. Сльози при пробудженні – Cic.

Лунатизм – Kali-br, Art-v.