Основні симптоми гомеопатії

Agaricus muscaricus. Призначають при м’язових спазмах та обмороженні з нестерпним свербінням. Судоми припиняються під час сну. При гострих отруєннях з блюванням та проносом. При алергіях з висипаннями, що сверблять.

Aconitum Napellus. Застосовують на початку захворювання. Обличчя червоніє та опухає. Болі супроводжуються мурашками, онімінням, спрагою та сильною сухістю шкіри. З появою поту показання для аконіту закінчуються.

Actea racemosa. Показана при хворобах матки та яєчників. Вона має основні характеристики: погіршення під час менструацій та покращення під час їжі.

Aloe. Підходить при проносі з імперативними позивами та розслаблення сфінктера ануса. Сильні тенезми та непритомність після дефекації. Геморой з вузлами, що випали, з печінням і тенезмами. При сечовипусканні та відходженні газів виділяється кал. Випадання прямої кишки в дітей.

Alumina. Запор від сухості слизових (Бріон). Навіть м’який стілець потребує великих зусиль для виходу.

Anacardium orientale. Втрата пам’яті від розумової праці, статевих надмірностей та старості. Поліпшення під час їди всіх симптомів.

Antimonium crudum. Холодна ванна є причиною хвороби. Язик обкладений товстим білим нальотом. Постійна дратівливість. Погіршення від спеки та холодних ванн.

Apis mellifica. Набряк на статевих органах покращується від холоду. Печіння, жар, почервоніння. Набряки горла, язика, губ. Блідість шкіри та відсутність спраги. Дитина вдавлює голову в подушку і невпинно крутить головкою з одного боку на іншу, прокидається з різким пронизливим криком, викликаним болем. Судоми з одного боку тіла. Алергії зі свербінням.

Argentum nitricum. Хрипота у співаків. Страх самотності.

Arnica. Травматизм. Великий палець ноги набрякає, червоніє, стає гарячим і блискучим, надзвичайно чутливим до найменшого дотику. Хворий не може переносити, щоб його чіпали чи навіть намагалися чіпати.

Arsenicum album. Холодні напої погіршують. Поліпшення від тепла. Пінна, схожа на збитий яєчний білок, мокрота Погіршення вночі. Нежить рідкий, що роз’їдає. Набряк. Виснажливий пронос. Печіння та спрага. Болі зліва після опівночі. Заїкуватість від хвилювання на публіці.

Arum triphylum. Симптоми скарлатини. Малиновий язик, ангіна, висока температура. Афонія.

Aurum. Костоїда. Антидепресант. Суїцидальні схильності. Хронічний алкоголізм.

Baptisia tinctoria. Спазми на початку їжі. Шлунково-кишкові інфекції. Різка чутливість м’язів. Смердючість всіх виділень. Заціпеніння. Безглуздий вираз обличчя.

Baryta carbonica. Розумова відсталість. Карликове зростання. Старечий атеросклероз. Старечі запаморочення. О 3 годині ночі сильний біль у боці.

Belladonna. Червоне обличчя. Раптовий початок. Набрякання. Пульсація. Розширення зіниць. Балакучий. Бачить привиди. Боїться води (Gyosc. Stram.). Судоми. Сильний жар. Скарлатина. Блискучі червоні суглоби. Еритема після сонячних опіків. Чутливий до дотику.

Тиск на низ живота (Sep. Lil. tig.). Молочні залози тверді та червоні. Денне та нічне нетримання сечі. Прискорений пульс. Пульсація у лобі. Гірше від шуму та рухів. Гірше від 16 години до 3 години. Гарячий піт на обличчі. Жага.

Berberis. Артрит. Лівостороння ниркова колька. Гірше від руху та тиску.
Сверблячка зменшується від холоду. Порушення ендокринної системи.

Borax. Стоматит. Боїться рухатися вниз.

Bromium. Астма. Найкраще на морі. Розширення правої зіниці. Лівосторонній лімфаденіт. Оніміння у правій руці.

Bryonia alba. Правобічний сухий плеврит. Погіршення від найменших рухів. Лежить на хворій стороні. Колючі болі у боці. Початок бронхіту. Рухи у суглобах болісні. При стисканні суглоба біль зменшується. Перитоніт. Міжреберна невралгія. Мастит. Мігрень посилюється під час ходьби. Все тіло має кислий запах.

Veratrum album. Колапс. Піт на лобі холодний. Судоми. Холера. Блювота та пронос. Кал нагадує рис. Спазми у животі. Бажання різати та рвати одяг. Релігійна та еротична манія (Stram.). Буйний. Погрожує. Погіршення у вологу погоду. Руки холодні та липкі. Запаморочення.

Hamamelis. Венозні кровотечі. Варикозні розширення вен. Кровоточивий геморой.

Gelseminum. Паралічі. Сліпота перед головним болем. Гримаси. Грип. Тремтіння.

Hepar sulphuris. Нагноєння. Правобічні невралгії. Болі від дотиків. Біль в основі носа. Біль у лобових пазухах. Внутрішній озноб. Бажає тепла.

Glonoinum. Порушення мозкового кровообігу. Сонячний удар. Гірше від руху. Не любить покритої голови. Запаморочення. Судоми.

Craphites. Запор. Горбистий та об’ємний кал. Слиз. Пронос. Висип за вухами. Екзема із тягучою жовтою рідиною. Гірше від тепла. Нічний свербіж погіршується в теплій постелі. Товсті викривлені нігті на ногах. Грибкові захворювання. Тріщини на шкірі.

Digitalis. Набряк легенів. Жовтяниця. Брадикардія. Аденома. Запаморочення. Серцеві аритмії.

Drosera. Коклюш. Напади кашлю. Блювота слизом. Гірше після опівночі. Набряк легенів.

Dulcamara. Захворювання від вогкості (Natr. Sulph.). Затримка сечі в дітей. Сеча білого кольору. Болі у щелепі супроводжується підвищеним апетитом. Кашель з’являється під час переходу з тепла в холодне сире приміщення. При кашлі з’являється біль у животі.

Ignatia. Істерія. Судоми. Ранкова невралгія. Здається, що в голову вбивають цвяхи. Після головного болю починається блювання та рясне відділення сечі. Болі у шлунку відразу після їди. Випадання прямої кишки в дітей.

Iodum. Схуднення. Ненажерливість. Серцебиття. Пронос. Зоб. Астма. Аденоїди. Захворювання ендокринної системи.

Ipecacuanhae. Рясне скупчення слизу у бронхах. Огида до їжі. Нудота. Блювота слизом. Язик без нальоту.

Cactus. Серце стискають залізною рукою. Суглоби починають уражатися згори донизу. Задуха. Непритомність. Холодний піт.

Calcarea carbonica. Рахіт. Пізно ріжуться зуби. Пізно починає ходити. Сильно потіє голова. Задишка під час підйому на гору. Холодні ноги. Кал має кислий запах і містить неперетравлену їжу. Повільне мислення. Запаморочення при вставанні та при поворотах голови. Боїться відкритих просторів. Головний біль з’являється вранці праворуч. Гірше від фізичної та розумової роботи, а також від спиртного. Піт від найменшого навантаження.

Calcarea fluoratum. Хвороби сполучної тканини. Ломки та викривлені кістки. Обмін кальцію.

Calcarea phosphorica. Переломи, що погано зростаються. Головний біль при розумовому навантаженні.

Сantharis. Часті сечовипускання зі печінням. Болі зберігаються після відходження сечі. Сеча із кров’ю. Опіки з бульбашками. Знижено статеву активність.

Carbo vegetabilis. Колапс. Холодний. Ціаноз. Здуття живота в положенні лежачи. Ранкове запаморочення із нудотою. Втрата голосу. Найгірше сирим увечері. Смердючі виділення. Харчові отруєння.

Cuprum metallicum. Судоми. Спазми. Коклюш. Астма з блюванням. Епілепсія. Кольки. Тривалий печінковий засіб.

Kali bicromicum. Дуже тягучий жовтуватий слиз. Гірше після опівночі. Краще сидячи та нахилившись уперед. Жовтий наліт язика. Зниження зору перед мігренню. Біль у невеликій ділянці тіла. Виразка шлунка та дванадцятипалої кишки. Хвороби вен.

Lachesis. Кровотечі. Клімакс. Усі симптоми переходять зліва направо. Мігрень від сонця. Прокидається із головними болями. Болі у скронях і темряві. Потилиця наповнена свинцем. Геморой. Алкогольна кахексія. Рясний піт вранці. Цироз. Пролежні. Комір душить його.

Lilium tigrinum. Зниження зору від перевтоми. Хвороби органів малого таза.

Lycopodium. Упорні запори. Метеоризм. Гірше з 4 до 8 години вечора. Цироз. Пісок у прозорій сечі. Нежить при нормальному нюху. Бачать лише ліву половину предмета. Куряча сліпота. Сверблячка і печіння у статевих органах. Хронічні захворювання печінки. Сечокам’яна хвороба.

Melilotus. Судоми під час прорізування зубів. Епілепсія. Запор. Стиснення у задньому проході.

Mercurius. Рясна слинотеча. Жага. Смердючий запах з рота. Десни кровоточать. Сильні позиви на дефекацію. Найгірше вночі. Нічні проливні поти. Нагноєння. Хронічний алкоголізм.

Acidum nitricum. Тріщини та виразки на межі слизових. Кровотеча з ясен. Голова вранці стиснута лещатами. Гіпертонія. Підвищена кислотність.

Nux vomica. Діяльні та глузливі. Хитрі та гнівливі. Судоми та спазми. Гірше від шуму, руху та дотику. Тремтіння рук у п’яниць. Дратівливість. Бажання та пронос від кави та алкоголю. Нудота вранці. Печія. Кисла відрижка. Запор без тенезмів. Люблять прянощі. Мігрень під час пробудження. Захворювання печінки. Отруєння тютюном.

Opium. Запор. Немає позивів на стілець за великої кількості калу. Біла гарячка. Сонливість після їди. Звуження зіниць. Нема болю. Жага при ознобі та її відсутність при спеці. Хрипляче дихання. Багряне обличчя. Гарячий піт. Свинцева колька.

Petroleum. Екзема голови та за вухами. Подряпини та тріщини. Відмороження зі свербінням. Смердючий піт на ногах. Гірше взимку. Диспепсія. Підвищений апетит уночі. Болі у шлунку проходять після їди (Anac. Chel.). Морська хвороба. Увечері з’являються жар в обличчі та холодні ноги. Озноб. Суха і потріскана шкіра.

Platina. Істерія. Боїться смерті. Безсоння. Статеве збудження. Манія величі. Тиск йде зверху вниз до статевих органів. Внутрішній холод. Голова стиснута лещатами.

Pulsatilla. Менструації мізерні. Менструації закінчилися після застуди. Холодні рідини утримуються, теплі вивергаються. Язик покритий білим сальним нальотом. Пронос після жирної їжі. Найкраще на свіжому повітрі. Тромбофлебіт нижніх кінцівок. Всю ніч сухий кашель. Краще сидячи у ліжку. Головний біль зменшується при стягуванні голови. Біль переходить з одного місця на інше. Біль зменшується при зміні положення. Мерзлякуватість. Меланхолія.

Rhus toxicodendron. Ревматизм. Лівостороннє запалення сідничного нерва. Сверблячка і печіння при шкірних хворобах. Опіки. Червоний трикутник на язиці. Оніміння в лівій руці та плечі. Здається, що серце втомилося. Хвороби від вогкості (Dulc.). Запаморочення при вставанні. Ішіас. При нахилах голови здається, що мозок ударяється об черепну коробку. Біль покращується при відкиданні голови назад. Почуття, ніби тебе облили холодною водою. Жага при спеці. Погіршення від вогкості.

Sepia. Випадання матки. Білі жовто-зелені. Сильна сверблячка. Запор. Геморой. Бажання кислого та приправ. Метеоризм. Не переносить молока. Пронос курця. Біль що пульсує над лівим оком. Біль в попереку.

Silicea. Нагноєння. Незагойні рубці. Хронічні виразки. Гній рідкий і смердючий із кров’ю. Корки на голові. Рахіт. Біль у потилиці від надмірного розумового навантаження. Правобічний біль над оком. Епілепсія на молодик. Наполегливі невралгії. Нічний біль у суглобах. Гірше лежачи. Краще сидячи. Кашель від холодного пиття. Найкраще від гарячого. Подряпини гнояться. Багато їсть і худне.

Sulphur. Почервоніння різних отворів тіла. Напади спека. Фурункули. Сверблячка. Ревматизм. Хронічний нежить. Астма. Диспепсія п’яниць. Пронос від борошняного. Запор. Слабкість після грипу. Спекотно і душно. Бажання вийти на свіже повітря. Вихід із запою.

Tabacum. Запаморочення з блідістю. Морська хвороба з ознобом. Розсіяний склероз. Біль у правій половині голови. Мігрені у жінок у прокуреному приміщенні.

Thuja. Кондиломи. Часті та болючі сечовипускання із печінням. Біль що ріже в уретрі. Ускладнення після щеплень. Лоб затиснутий лещатами. Цвях вбивають у тім’я. Потиличний біль покращується при відкиданні голови назад. Болі над лівим оком. Білі та біль у лівому яєчнику при місячних. Кашель після їди. Жар зі спрагою. Піт на відкритих частинах тіла. Щільні нарости.

Ferrum metallicum. Обличчя червоніє. Огида до м’яса. Нудота на початку їжі та опівночі. Гірше після опівночі. Носові кровотечі полегшують біль. Головний біль при менструаціях. Ранкові правосторонні надочкові невралгії вранці. Часті носові кровотечі. Напади астми після опівночі. Краще від повільної ходьби. Випадання прямої кишки у дітей. Судомний кашель з’являється вранці та закінчується після їди. Озноб між 15 та 16 годинами. Хвороби крові.

Acidum phosphoricum. Занадто швидко росте. Стомлений розумової роботи. Мимовільний блідий пронос. Тиск у темряві. Віскі стиснуті. Нервове виснаження.

Phosphorus. Печіння у мозку підіймається з хребта. Уникає розумової та фізичної роботи. Повна байдужість. Схильність до кровотеч. Кривава блювота. Кровохаркання. Покращує пам’ять.

Phytolacca. Гнійна фолікулярна ангіна. Дрібні білуваті крапки зливаються в нальоти. Потрібно рухатися (Rhus tox.). Біль переходить з чола на потилицю. Ранкові озноби. Холодний піт на лобі. Нічний піт. Хвороби мокрих ніг.

Chamomilla. Істерія. Непритомність. Судоми. Гнів. Зубний біль від гарячої їжі. Червоне обличчя. Болісні менструації. Дитячі катари під час прорізування зубів. Одна щока червона, інша — біла. Ускладнення після пологів.

Chelidonium. Хвороби печінки. Падає наперед. Спазми повік. Більмо на рогівці.

Chininum. Виснаження при втраті крові. Пронос. Рясні нічні поти. Асцит. Здуття живота. Пронос відразу після їди. Цироз печінки. Подагра. Болі посилюються під час руху. Бачить предмети у жовтому та рожевому кольорі. Головний біль кожні 2 дні. Гірше від дотику. Краще від здавлення та в теплому приміщенні. Виснаження від втрати рідини. Засіб від страху. Хвороби нирок.

Сіnа. Глисти. Сеча швидко каламутніє. О 13 годині напади ознобу зі спрагою. Жар у кінцівках із болями в животі. Безсоння. Кашель з’являється під час руху. Свербіж у носі. Головний біль виникає перед нападом епілепсії. Епілепсія. Колупання в носі. Скрегіт зубами. Схоплення уві сні.

Escullus gipoc. Багряні гемороїдальні вузли. Білі зі слабкістю у спині. Пекуче виділення з носа (Arsen.). Стимулює імунітет.