Гомеопатія при застуді

Aconitum. Часте сильне чхання з болем у животі. Після півночі виникає короткий раптовий кашель від лоскоту в гортані. Задишка під час сну, після опівночі. Ранкова захриплість. Кашель після випивки. Утруднення носового дихання під час сну. Їжа та напої потрапляють у дихальні шляхи при ковтанні. Захлинаючись, ковтаючи слину. Сильний кашель від контакту з тютюновим димом у курця.

Arsenicum album. Рідкі, водянисті, їдкі виділення з верхньої губи з носа. Пульсівний головний біль у лобі. Виразки та струпи в носі. Сильний неспокій і печіння. Чхання не приносить полегшення. Їдкі, дратівливі виділення з носа. Ураження очей з інтенсивним пекучим болем. Втрата надії на одужання, сильний неспокій і виснаження.

Хворий слабкий, виснажений, зябкий. Він завжди тепло одягнений, відчуває сильну спрагу, неспокій і тривогу. Бліда воскоподібна шкіра. Тривога і сильний страх смерті. світлобоязнь. Смертельно бліде обличчя, гострий ніс, запалі очі.

Біле воскове обличчя, запалі, перекручені риси. Невралгія обличчя, пекучий біль посилюється вночі. Люди акуратні, метушливі та непосидючі. Розтріскування і болючість шкіри над верхньою губою.

Губи потріскані, синюшні, сухі або вкриті чорним слизом. Сильне бажання пити холодну воду, п’є часто, але мало. Облизує сухі губи. Все виглядає зеленим. Очі запалі, нерухомі, тьмяні, з синіми облямівками.

Дзвін у вухах, втрата слуху або незвичайна чутливість до звуку. Задишка після півночі. Кашель зі слизовим відхаркуванням. Неприємний запах з рота і сонливість. Підстрибування, крик і посмикування кінцівок. Слизова темного кольору.

Gelsemium. Головний біль, тремтіння, озноб і біль у м’язах. Хворі не люблять холод і вогкість. Втома, біль у носі, сильна сонливість. Сонна людина з тупим головним болем.

При спробі встати виникає запаморочення і тремтіння. Втома і апатія. Тривала низька температура без спраги.

Nux vomica – застуда супроводжується нудотою і блювотою. Лихоманка чергується з ознобом і тремтінням. Пацієнти дуже чутливі до протягів або відкриття. Людина зазвичай дуже дратівлива і нетерпляча під час хвороби.

Eupatorium perfoliatum. Грип характеризується глибоким болем у кістках. Головний біль з болем в очних яблуках і болем у м’язах. Хворий крутиться в ліжку, але це не полегшує біль.

Pyrogenum. Сильний грип. Біль у всьому тілі, ліжко здається занадто жорстким. Вони неспокійні та дуже слабкі. Пацієнти відчувають, ніби їхні кінцівки розкидані та роз’єднані (Baptisia).

Тіло червоне, гаряче і пітніє, але потовиділення не приносить полегшення. Піт смердючий. Неприємний запах з рота. Сильний головний біль. Частота пульсу непропорційна лихоманці: при невеликій температурі пульс дуже прискорений.

Baptisia. У всьому тілі сильна хворобливість, слабкість і сильна втома. Почуваються дуже погано, погіршується від руху. Хворі не знають, де вони. Відчуття, ніби його кінцівки йому не належать. Це один з основних засобів від шлункового грипу з нудотою, блювотою та діареєю.

Phosphorus. Часто застуджується і тремтить, коли мерзне. Запаморочення від запаху квітів (Nux vomica, Hyoscyamus). Спазматичний кашель з кровотечею. Любить людей. Боїться самотності. Припливи. Жива уява. Тривога перед статевим актом. Страх змій. Байдужість до родичів (Helleborus, Sepia).

Він коливається між співчуттям і байдужістю. Байдужість до своїх дітей. Слабкість і виснаження. Хворий хоче холодної води. Сильне бажання пити холодні напої, що може викликати блювоту.

Вони тривожні і хочуть співчуття та уваги. Бронхіт з втратою голосу. Вони відчувають сильну спрагу і легко зневоднюються.

Belladonna. Раптовий початок, висока температура. Гаряча червона шкіра, пульсівний головний біль, чутливість до світла та шуму. Застуда з важким, сухим, спазматичним кашлем вночі. Рясне нічне потовиділення. Постійне бажання відкашлятися з переважанням елементів спазму, ніби щось зачепило в бронхах.

Кашель значно посилюється ввечері та в положенні лежачи. Охолоджується від найменшого протягу, коли голова непокрита. Погіршення після стрижки. Сухий спазматичний кашель вночі та нестійкий вранці. Полум’яний спалах на дуже блідому обличчі.

Лихоманка вночі з сильним ознобом. Спрага після поту. Гірше у другій половині дня, особливо вночі. Краще в теплому приміщенні. Рідкий нежить з однієї ніздрі. Сухий кашель при нежиті перед обідом. Сильний біль у потилиці під час кашлю.

Нежить із запахом оселедця в носі. Сильний кашель у другій половині дня. Грубий хриплий голос. Жар після кашлю. Нічний кашель прокидається вночі. Сухий надривний кашель з шкрябанням у горлі. Кашель з присмаком крові у роті.

Сильний кашель під час сну зі скреготом зубів. Чутливий до протягів, коли голова непокрита. Висока сприйнятливість до простудних захворювань. Хворий чутливий до протягів. Часті застуди. Гострі гарячкові захворювання з почервонінням обличчя, розширенням зіниць, пульсуючим головним болем у правому боці.

Симптоми виникають раптово. Людина чутлива до світла і шуму. Він почувається набагато гірше, коли лежить рівно. Хворий хоче, щоб його підтримували в ліжку. Сон неспокійний, температура після півночі. Делірій від лихоманки.

Eupatorium per. Сильна спрага, біль у м’язах і кістках. Головний біль, посилюється від руху.

Bryonia. Сухий болісний кашель, що посилюється вночі, спрага. Bryonia показаний при сильному кашлі, сухому, сильному та болісному, настільки сильному, що людині доводиться тримати голову або груди під час кашлю. Біль у суглобах, і симптоми будуть набагато гірше при будь-якому виді руху. Вони хочуть тиші та залишаються на самоті.

Influensinum. Bacillinum. Спеціалізований засіб для профілактики та лікування застуди та грипу. Часто призначають пацієнтам групи ризику.

Mercurius. Часто чхає вранці. Перед застудою з’являється озноб і мурашки. З носа тече їдкий гній із запахом старого сиру. Утруднене дихання вранці. Постріли в лівий бік. Біль в обох грудях.

Незвичайне набухання грудей і смочків, які стають твердішими, ніж зазвичай. Після їди під грудьми посмикування і стиснення. Висипання як від віспи над заднім проходом. Біль у крижах, як при сидінні на жорсткому дивані.

Nux vomica. Головний біль. Біль у всьому тілі. Дратівливість, нудота (також добре для похмілля!). Холодно – не може зігрітися навіть у ліжку.

Tuberculinum. Холодне повітря викликає застуду.

Pulsatilla. Катар у носі. Закладеність вух, посилюється вночі, покращується на свіжому повітрі та від уваги рідних.

Arum tryph. Пекуча рідина виділяється з ніздрів, зіскрібає ніс і губи. Рідкий їдкий нежить. Постійно колупається в носі до крові. Дихайте з відкритим ротом. Губи набряклі, потріскані та кровоточать. Постійно колупає губи та ніс.

Язик червоний, з випнутими сосочками. Виражене виділення їдкої слини. Ротова порожнина покрита нальотами та виразками. Зів і ніздрі виразкові. Дратівлива, коричнева діарея. Голос хриплий. Дифтерія. Гірше вранці в положенні лежачи. Краще вставати та в середині дня.

Ammonium mur. Відчуття холоду між лопатками.

Paris quadrofolia. Зелені в’язкі виділення з горла вранці.

Calcarea phosphorica. Застуда від сирої погоди. Біль при русі (Bryonia). Тепло по всьому тілу при застуді. Велика голова. Блювота молоком. Кольки після їди. Зелений, слизовий і образливий рідкий стілець з метеоризмом. Хочеться сала або шинки. Діти повільно думають (Baryta carb).

Argentum metallicum. Зі глотки відокремлюється прозорий слиз без гною. Печіння і свербіж в гортані. Слиз легко відхаркується.

Rosa damascena. Давати на початку застуди. Глухота і дзвін у вухах.

Sinapis nigra. Сухість і жар слизової оболонки носа. Погіршення вдень і ввечері.

Arsenicum jodatum. Збільшення лімфатичних вузлів. Лихоманка, катар, пекучі виділення з носа, чхання.

Sulphur. Їдкий нежить і несильна сльозотеча.

Euphrasia officinalis. Легкий нежить і їдкі сльози. Птоз. Вранці рясний рідкий нежить і сильний кашель з харкотинням. Біль у лівому вусі. Висипання прищів на крилах носа. Сильна кровотеча з ясен. Опівдні голод без апетиту.

Гикавка і відрижка зі смаком їжі. Опущення верхньої повіки після застуди (Rhus. Causticum). Широкі гладкі кондиломи заднього проходу. Це засіб від застуди. Симптоми протилежні Allium cepa. Виділення з очей зазвичай їдкі, викликають запалення, а виділення з носа водянисті. Водянисті виділення з очей, але виділення з носа є досить їдкими та подразнюють ніс і навколо ніздрів. Людям краще на свіжому повітрі.

Stannum. Рясні слизово-гнійні виділення з носа. Липкий і тягучий слиз з домішками крові. Голос хриплий і сиплий. Задишка зменшується після відхаркування. Неспокійний і надривний кашель вночі. Кашель від швидкої розмови та ходьби. Виснажлива лихоманка з ознобом о 10 ранку. Рясне потовиділення о 5 ранку.

Silicea. Неутеплена голова або ноги призводять до застуди. Дуже сильна чутливість до холодного повітря. Хвороба від невеликого протягу на голові або спині. Кашель від швидкого руху. Рясне гнійне мокротиння.

Copaiva. Рясне зелено-сіре неприємне відхаркування.

Natrium mur. Чхає. Прозорі виділення. Вважає за краще страждати на самоті та уникає співчуття. На холоді з’являється чхання. Пристрасть до солі.

Pix liquida. Гнійна мокрота. Біль в області третього ребрового хряща зліва.

Manganum. Читання вголос і розмова викликає сухий кашель. Вранці позиви до кашлю. Вранці кашель з мокротою. Мокрота з кров’ю. Лоскіт і свербіж у лівій долоні. Печіння та свербіж великого пальця правої руки. Відчуття холоду в великому пальці лівої руки.

Слабкість в ногах з сонливістю. Тривале лоскотання в підошві правої сторони. Більшість симптомів проявляється вночі. Більшість симптомів посилюється при нахилі.

China. Висока чутливість до протягів.

Calcarea carb. Відчуття внутрішнього холоду. Відчуття холоду в окремих частинах тіла.

Magnetis polus australis. Чхає вранці. Нежить і кашель із зеленим слизовим відхаркуванням. Часті напади задишки. Нитки слизу у твердому калі. Нетримання сечі. Відчуття тяги в сім’яному канатику. Сверблячка в мошонці. Імпотенція. Еякуляції не буває. Бурчання і булькання в лівій руці. Холод в ліву руку.

Увечері втома в правій руці. Відчуття тепла і посмикування в пальці, який торкнувся магніту. Пульсація в пальці, який торкнувся магніту. Хруст в колінному суглобі при русі.

Ferrum phosph. Повільний початок, легка лихоманка, погіршення вночі, носова кровотеча.

Baryta carb. Велика чутливість до холоду.

Dulcamara. Простудні захворювання виникають у сиру і холодну погоду.

Pulsatilla. Поліпи в носі. Дратівливий, рідко п’є, воліє бути на свіжому повітрі.

Sanguinaria. Підвищена чутливість до запахів, реакція на квіти та аерозолі. Більше проблем з правого боку. Поліпи в носі.

Teucrium. Основний гомеопатичний засіб від поліпів у носі, особливо якщо в анамнезі є інші поліпи: міоми або поліпи товстої кишки.

Arundo. Сильний свербіж у носі.

Wyethia. Свербіж у спинці носа та піднебінні.