Гомеопатія при пневмонії

Phosphorus. Кашель з розриваючим болем за грудиною. Тиск у верхній частині грудної клітки зі звуженням гортані. Слизові хрипи в легенях. Кровотеча з легень при аменореї. Пневмонія. Ранковий піт по всьому тілу при найменшому навантаженні. Хвороблива пульсація і печіння між лопатками. Пекучі болі в спині. Все тіло відчуває важкість і оніміння. Руки й ноги важкі, як свинець.

Туберкульоз легень. Кровохаркання. Невелика рана сильно кровоточить. Вологі хрипи в обох легенях. Краще в темряві, від холодної їжі або води. Під час відпочинку і після сну краще лежати на правому боці. Туберкульоз у швидко зростаючих молодих людей.

Сильне печіння між лопатками. Запалення нижньої частки правої легені. Емфізема. Мокрота кров’яниста, іржава, слизова з жовтуватим слизом і прожилками крові. Туберкульоз у молодих людей з ніжною шкірою, довгими шовковистими віями та витонченими манерами. Немає фізичних сил, щоб підтримувати гостроту розуму.

Rhus tox. Пневмонія з кривавим, каламутним відхаркуванням. Пневмонія з гнійними виділеннями з кров’ю. Кровохаркання від перенапруги. Серцебиття сидячи, при кожному ударі серця коливається все тіло. Тягне в задній частині шиї та спині. Біль між лопатками при ковтанні.

Важкість у попереку при сидінні. Тремтіння рук після помірного навантаження. Набряклість рук у вологу погоду. Слабкість в ногах при ходьбі на свіжому повітрі. Рвучкі болі в колінах у спокої. Гірше від намокання під час потовиділення.

Kali hydroiodicum. Колючі болі в легенях, що посилюються при русі. Запалення легенів починається з сильного почервоніння обличчя. Розширені зіниці (Беладонна). Відхаркування, схоже на мильну піну, зеленувате. Нічна пітливість і рідкий стілець вранці. Надривний кашель о 5 годині ранку.

Arsenicum album. Різкий стріляючий біль у верхівці правої легені.

Ambra grisea. Ниючий і пекучий біль в одному з правих ребер. Свист і тиснення в грудях. Здавлення в спині проходить через груди. Сильний тупий біль у правій частині грудної клітки перехоплює подих.

Скутість між лопатками проходить після їди. Стиснення грудної клітки не дозволяє зробити глибокий вдих.

Kali hydrojodicum. Пінистий зеленуватий слиз, схожий на мильну воду. Набряк легень із сильним брязканням слизу в грудях.

Hepar sulphuris. Крупозне запалення легень. Туберкульоз верхівки з сухим, жорстким кашлем (губчастий). Кислий смак у роті. Бажання гострих спецій, алкоголю та кислої їжі. Запор. Стілець жорсткий. Дитяче виснаження (маразм). Слабкість травлення. Діарея протягом дня і після їди. Зелені, слизові, неперетравлені випорожнення з кислим запахом (Magnesia carb., Calcarea carb., Rheum).

Moschus. Гучне виділення слизу.

Laurocearasus. Асфіксія у новонароджених з сильним посинінням обличчя, посмикуванням м’язів обличчя, відкриванням рота.

Antimonium tartaricum. Асфіксія новонароджених. Плевропневмонія. Утруднене дихання вранці. Краще сидячи. Пневмонія зі скупченням крові в печінці та жовтяницею. Здуття кишечника, нудота і блювота. Пневмонія у алкоголіків. Пневмонія починається з бронхіту. Кашель буває рідко, але слизу в бронхах багато.

Бронхи переповнені слизом. Хворий не може відкашлятися. Запалення починається з правого боку різкими колючими болями, високою температурою і сильним здавленням грудної клітки. Шумне дихання через велике скупчення слизу в бронхах. Слиз не відхаркується. Слизові хрипи в грудях.

Ipecacuanha. Кашель після прогулянок на холодному повітрі. Велике скупчення слизу в бронхах викликає задуху. Блювотні відчуття без нудоти, викликані кашлем. Спазматичний біль між лопатками при русі. Одна рука холодна. Екзема на зап’ясті та задньому проході. Тріск у суглобах. Сонливість, втома. Страшні сни. Стогони уві сні.

Bryonia. Пневмонія. Крупозна пневмонія з ексудатом. Плеврит з випотом. Сильна сухість слизових оболонок з густими жовтими виділеннями. Пульсуючий тупий біль над лобовими пазухами після припинення нежитю (Lachesis).

Lycopodium. Правобічна пневмонія. Набряк нижньої половини тіла. Вони ніколи не почувались добре відтоді, як у них була пневмонія. Відчуття печіння в уретрі. Червоний осад в сечі. Уникає публічних зібрань і уникає власних дітей (Silica). Мовчазна і невисловлена. Самолюбство (Платина, Calcarea carbonica, Паладій, Кремнезем, Сірка).

Діти плачуть перед сечовипусканням (Sarsaparilla, Borax). Нетримання сечі і поліурія. Верх тіла худий. М’язи рук і грудей слабкі. Живіт роздутий. Запалення правої легені.

Гучні хрипи. Густа жовта мокрота. Ноги набряклі з виразками, з яких виділяється серозна рідина (Rhus tox., Arsenicum). Ніс закладений. Крила носа або стискаються, або розширюються. Ниркова колька справа. Холодна одна нога, коли інша нога гаряча.

Bromium. Запалення нижньої частки правої легені з носовою кровотечею. Астма. Пацієнт робить дуже глибокий вдих. Звуження голосової щілини. Астма на березі моря. Туберкульоз легень у правій легені.

Виразки з запахом. Гангрена. Шкіра навколо виразки зеленувато-жовта. Біль від грудей переходить в пахву. Хронічний кон’юнктивіт. Гіпертрофія серця (Aconit. Arnica і Rhus tox). Серцебиття при переході з положення сидячи в положення стоячи. Пульс сповільнений.

Iodum. Пневмонія. Кашель з сильною задишкою. Мокрота з прожилками крові. Абсцес із гектичною лихоманкою та виснаженням. Краще на прохолодному повітрі. Туберкульоз у швидко зростаючих молодих людей. Сухий кашель від лоскоту в грудях.

Хворий погано переносить тепле приміщення. Мокрота в’язка з прожилками крові. Слабкість у грудях при підйомі нагору. Приємного апетиту. Краще з їжі.

Sulphur. Пневмонія з гучним хрипом у лівій легені. Запалення верхньої частки лівої легені. Печіння між лопатками. Ателектаз (колапс легені).

Terebinthina. Рясний випіт у легенях. Сеча мізерна чорна з кров’ю. Хворий сонний.

Rumex cripus. Колючі болі в лівій легені. Біль посилюється зліва.

Pix liquida. Гнійні процеси в лівій легені. Біль у третьому лівому реберному хрящі. Висипання на руках сверблять вночі і кровоточать при подряпинах.

Anisum stellatum. Біль у правому третьому реберному хрящі.

Kali carbon. Пневмонія з рясним ексудатом. Кашель із сильними хрипами. Симптоми посилюються до 3 години ночі. Мокрота з кульками гною. Синя шкіра. Набряк повік.

China. Стиснення грудної клітки. Відкашлює кривавий слиз. Сильний кашель відразу після їди. Задушлива астма. Кашель викликається сміхом. Тупий біль у правій частині грудної клітки при сидінні. Скупчення слизу в гортані. Пульсація за грудиною ввечері та вранці. Щомісячні виділення відходять чорними згустками. Затримка менструації. Хриплий, грубий голос.

Ferrum met. Стискальний спазм у грудях. Кашель при русі. Кашляє кров’ю вночі. Вранці мокротиння мізерне, рідке, пінисте, з прожилками крові. При грудному вигодовуванні кашель з мокротою з кров’ю. Рясна біла гнійне мокротиння після легкого кашлю, посилюється від куріння та вживання коньяку. Вранці рясне зеленувато-гнійне мокротиння з болісним присмаком. Відчуття розриву між лопатками.

Carbo veg. Відчуття розриву з правого боку грудної клітки. Сильне печіння в грудях вранці. Утруднене дихання і пульсація в голові ввечері. Утруднене дихання при сидінні. Тиск у лівій частині грудної клітки. Крижі холодні, онімілі і напружені. Сильне печіння в правому стегні. Посмикування м’язів спини зліва.

Стрілянина між лопаток вночі. Печіння в правій лопатці. Постріли в праве плече вдень і вночі. Пекучий біль у правій пахві. Хрип у грудях із похолоданням у нижніх кінцівках від стоп до колін. Холодне дихання.

Chelidonium. Біль під правою лопаткою.

Sanguinaria. Запалення легенів з підвищенням температури о 14:00 Сухий кашель з лоскотом у гортані. Сильне печіння у верхній частині грудей. Різкі, колючі болі в правій легені та в області смочка. Сильна задишка. Іржаве відхаркування з кашлем. Руки та ноги гарячі. Непритомність з потом і нудотою.

Почервоніння щік. Кашель змушує хворого сидіти вночі. Кашель припиняється після відходження газів з кишечника. Теплий струмінь проходить від грудей до живота. Кашель часто закінчується діареєю. Для самого хворого мокрота має дуже неприємний запах.

Mercurius. Запалення нижньої частки правої легені. Колючий біль пронизує спину.

Aconitum. Здавлення в грудній клітці справа біля грудини. Тривога заважає дихати. Теплий піт на лобі. Відчуття повзання жуків у грудях. Під пахвою зліва давить тупий біль. Від пострілу в груди перехоплює подих.

Відчуття, ніби щось повзає в грудях. Біль у грудній клітці знімається закиданням голови назад. Різкий колючий біль у правій частині грудної клітки, що поширюється до крижів. Стягувальний біль у грудях і під грудиною.

Kalium iodatum. Колючий біль з легенів поширюється на спину і грудну клітку при ходьбі.

Cannabis indica. Запалення легень із блюванням зеленою жовчю. Важко дихати. Після кашлю з’являється пирхота в горлі. Дуже утруднене дихання. Сухий, дуже сильний кашель. Передчасні пологи зі страшними судомами. Сухість і жар в носі. При нахилі сильні удари в область серця. Порізи шкіри грудей. Біль у спині часто ускладнює дихання. Печіння під правою лопаткою.

Aurum met. Біль під ребрами при глибокому вдиху утруднює дихання. Біль у сечовому міхурі на вдиху. Бурчання в грудях при видиху. Тривожне серцебиття закінчується глибоким сном. Раптовий різкий біль над серцем. Мокротиння з трахеї не відкашлюється. Слиз у горлі ускладнює глибокий вдих. Тупий біль у грудях справа викликає дуже сильне занепокоєння.

Belladonna. Тиск у грудях і утруднене дихання. Печіння в правій частині грудей. Кашель закінчується чханням. Після кави задишка вдень. Тиск у серці зупиняє дихання. Жар підіймається від живота до грудей.

Раптовий різкий біль під ключицею при ходьбі. Біль у грудині при кашлі та позіхання. Різкий біль під правою рукою заважає диханню ввечері.

Tuberculinum. Болі пронизують до спини.

Calcarea carb. Запалення середньої та верхньої частки правої легені.

Набряк легенів, мокрота з кров’ю, червоні плями на тілі – Phos.

Посиніння, холодність, пригнічення – Carb-v. Утруднений відтік крові від пороку розвитку серця – Ars-i. Тремтіння серця, пітливість ніг – Dig.

Запор, здуття живота, зменшення кількості сечі – Lyc. Кровотеча з легень – Phos. Пневмонія, іржаве мокротиння – Phos. Велика прострація, спрага, туга, неспокій – Ars.

Запалення легень при гарячковій гарячці; бронхопневмонія у дітей і людей похилого віку – Ant-t. Плевропневмонія, колючий біль при найменших рухах, краще лежачи на ураженому боці – Bry.

Кашель мучить вночі, не дає заснути – Hyos. Кашель залишається після зникнення фізичних явищ – Sulph.

Легеня не очищається після гострого стану – Ars-i. Гнійне мокротиння – Hep. Мокрота жовто-зеленого кольору, неприємний присмак у роті, холод – Lyc.

Червоне обличчя, головний біль, марення, біль у грудній клітці при лежанні на ураженому боці – Bell. Смердюче мокротиння, смердюче дихання – Caps. Гангрена в легенях – Crot.

Спазматичний кашель, що викликає відрижку і блювоту – Dros; профузний піт, багато харкотиння, жовтого або зеленого кольору, солодкого смаку – Stann.

Яскрава піниста кров з кашлем і лоскотом за грудиною – Ferr-ac. Темна кров зі згустками – Ham.