Гомеопатичні засоби від епілепсії

Судоми

Opium. Епілептичні судоми супроводжуються плачем. Епілептичні напади з сильним маренням. Піна з рота. Судоми під час сну, сильна сонливість, запори. На шкірі з’являються свербіж, підняті прищі. Втомився, усе свербить. Свербіж і почервоніння шкіри. Маленькі червоні сверблячі плями. Холодне тіло. Правець. Згинає тіло як лук. Тремтіння при ходьбі.

Arsenicum album. Напади правця. Сильний біль у підошвах викликає судоми. Епілепсія з нападами запаморочення та болем у потилиці. Судоми, ступор і неспокій. Тремтить усім тілом після блювоти. Судомні напади закінчуються поштовхом тіла і викиданням рук і ніг вперед, відразу повертається свідомість і виснаження. Посмикування м’язів ніг, зі спазмами. Тремтіння кінцівок з потом на обличчі. Дуже сильні конвульсії. Тремтіння в руках і ногах.

Veratrum album. Епілептичні судоми. Тремтіння всього тіла і бажання лягти. Розслаблення м’язів. Непритомність. Стогони уві сні. Сняться розбійники, на нього полюють. Сниться, що його вкусила собака, і він не може втекти. Сниться до сварок.

Озноб по всьому тілу. Жага холодних напоїв. Почервоніння щік зі звуженими зіницями та холодними ногами. Жар у всьому тілі без спраги, обличчя бліде. Піт на руках. Холодний піт. Рясний кислий піт.

Artemisia vulgaris. Епілепсія з нападами від сильного хвилювання і переляку. Судомний напад складається з частих нападів. Епілепсія від переляку. Сильні судоми слідують одна за одною, і тривалий сон. Le petit mal. Хворий йде вулицею і раптом зупиняється. Довго дивиться в порожній простір. Розмовляє сам із собою. Потім він знову продовжує свій шлях, не пам’ятаючи, що з ним щось трапилося.

Kali bromatum. Знижує рефлекси при лікуванні епілепсії. Хворі намагаються покінчити життя самогубством, щоб уникнути уявної небезпеки. Зіниці розширені. Яскраво-червоне обличчя. Тривога і страх. М’язові посмикування. Дитина прокидається з гучним плачем. Епілепсія з нападами вдень. Релігійний делірій від анемії. Правець. Делірій гарячка. Страшні бачення у вагітних. Післяпологова манія з еротичним маренням. Хтиві сни та нічні сім’явилиття.

Хворий грає пальцями або блукає з кутка в куток (Tarentula). Пацієнту важко запам’ятати слова. Меланхолія після сексуальних ексцесів. Оніміння в спині. Підвищений статевий потяг. Маленькі червоні вузлики на обличчі, оточені везикулами. Багряні плями покриваються жовтими кірками. Екзема зі струпами.

Hydrocyanic acid. Епілепсія. Спазм церебральних артерій. Спазматичне дихання. Відчуття задухи. Правець (Nux vomica). Корпус вигинається назад. Судоми в потилиці (Cicuta). Щелепи стиснуті. Піна з рота. Обличчя заливається кров’ю. Багряна шкіра. Багряний висип при скарлатині. Ноги холодні. Сухий, надокучливий кашель вночі (Laurocearasus). Мокрота з невеликими вкрапленнями крові. Астма.

Судоми. Асфіксія. Біль в епігастрії. Метеоризм. Нудота. Печія. Серцебиття з задишкою. Генералізовані судоми змінюються слабкістю скелетної мускулатури. Вертиго і сильний біль в потилиці. Надочноямкова невралгія із застоєм крові на одній стороні обличчя. Непритомність з серцебиттям і частим слабким пульсом.

Calcarea ostrearum. Епілепсія. Аура, що передує нападу, починається в сонячному сплетінні та підіймається вгору (Nux vomica, Bufo і Silicea). По руці ніби бігає миша (Сірка).

Acidum carbolicum. Епілепсія. Судоми. Параліч. Тупий біль у кістках гомілки. Септична лихоманка зі слабкістю та неприємними виділеннями. Ригідність м’язів шиї та спини.

Stannum. Епілепсія від наявності глистів в кишківнику. Бліде обличчя з темними колами навколо очей. Кольки знімаються сильним натисканням на живіт. Солодкий смак у роті.

Cuprum. Конвульсії з жахливими криками. Тривалий спазм гортані. Запаморочення з нахилом падіння вперед. Напади судомного кашлю з блювотою слизом. Синє обличчя і губи. Менструальна кров, чорна зі згустками. Хриплий, спазматичний кашель вночі. Судоми в ногах і стопах. Погіршення від дотику, від блювоти, вночі та перед менструацією. Краще пити холодну воду і потіти.

Sulphur. Епілепсія з мурашками. Серцебиття при підйомі нагору. Rachiocampsis. Тепло в підошвах ніг, постійно висуваючи їх з ліжка, щоб охолодити. Судоми в литках ночами. Болі в кінцівках сильно посилюються від тепла і вночі.

Cicuta virosa. Епілепсія. Прилив крові до основи мозку. Фіксований погляд. Синюшне обличчя. Піна з рота. Судоми, стискання щелеп і прикушування язика. Судоми при гельмінтозах. Епілептичні припадки з синім кольором обличчя, задишкою та піною з рота. Сильні судоми, страшне вивертання кінцівок, судомний вигин тіла назад (опістотонус). Сверблячка по всьому тілу.

Кінцівки мляво звисають. Тонічні судоми. Епілепсія. Нерухомість. Часто позіхає. Сонливість, очі постійно закриті. Судоми у вагітних. Наслідки струсу мозку. Зіниці розширені. Запаморочення і головний біль. Гнійничкові висипання з жовтими кірками навколо рота. Скоринки медового кольору.

Hyoscyamus. Епілептичні судоми. Безсоння. Геміплегія. Раптом падає на землю, з криком і судомами. Весь напружується, як при правці. Часті судомні скорочення. Тіло сильно кидається в конвульсіях. Судоми з піною з рота. Судоми, пронос і похолодання всього тіла. Діти плачуть уві сні, тремтять, прокидаються від страху. Судоми від їжі у дітей. Хорея. Пацієнти тягнуться до предметів, які знаходяться в іншому кінці кімнати.

Cocculus. Епілепсія. Він мовчить і дивиться в одну точку, потім непритомно падає на підлогу і звивається там з нерозбірливими криками. Сеча відходить мимоволі. Тіло спазматично здригається. Спазматичні відчуття в горлі, з піною з рота. Обличчя вкрите холодним потом, очі скляні та вирячені. Не дозволяє нікому до нього торкатися. Намагається вдарити тих, хто стоїть поруч.

Digitalis. Епілептичні судоми, потім повна сліпота. Уповільнений пульс. Пульс 40 ударів за хвилину. Зменшення пульсу від 100 ударів до 40. Похолодання в усьому тілі, тремтіння в спині. Похолодання в стопах, потім в долонях. Холодний піт. Одна рука холодна, друга тепла.

Plumbum. Паралітична важкість у ногах перед нападом. Тривалий сон з хропінням після нападу. Судоми при склерозі головного мозку або пухлини в ньому. Погіршення вночі, лежачи в ліжку, від випивки, після випивки та від руху. Сонливість вдень і безсоння вночі. Значна сухість волосся, вони випадають навіть на обличчі. Втрата пам’яті. Краще від тепла і натирання. Головний біль, клубок підіймається від горла до мозку. Склери дуже жовті. Відчуття, що очні яблука занадто великі. Параліч верхньої повіки.

Causticum. Напади епілепсії на кожен молодик. Епілепсія з утрудненими менструаціями (Calcarea carb.). Дзвін і шум у вухах. Мимовільне сечовипускання (енурез) у дітей під час першого сну. Взимку гірше. Занепокоєння з’являється тільки вночі. Припинення виділення молока. Жовте обличчя. Судоми. Бородавки на руках і обличчі.

Phosphorus. Епілепсія. Лисини на голові. Рясна лупа. Коріння волосся сивіє. Зниження слуху, погана чутність людського голосу. Відлуння у вухах. Запалення внутрішнього вуха. Шум у вухах. Туман перед очима. Чорні плавучі точки перед очима. Жовта кон’юнктива. Катаракта. Головний біль від різких запахів у жінок.

Обличчя виснажене, землисте. Очі запалі, з темно-синіми колами. Невралгія трійчастого нерва при відкриванні рота. Кровоточивість ясен. Язик набряклий, сухий і чорний. Кров’янисті ерозії на губах. Утруднене ковтання. Вовчий голод вночі.

Belladonna. Мимовільні скорочення м’язів. Втрата свідомості з шумним диханням і судомами обличчя і рук. Між судомами голосно кричить. Посмикування в кінцівках. Червоне опухле обличчя та рясне потовиділення. Судоми кінцівок з гикавкою. Епілептичні судоми. Важкість в руках і ногах.

Втома і небажання працювати. Коліна згинаються, ходити не може. Тремтіння і втома в кінцівках. Параліч однієї чи іншої частини тіла. Тремтіння з судомним тремтінням. Слабкість організму. Втомлений і сонний після обіду. Паралітична слабкість ніг. Не може довго перебувати в одній позі. Вранці тремтіння в області серця. Скутість всього тіла.

Недавні випадки епілепсії: Kali-c, у молодих, сангвініків, Bell. Сильні судоми, скутість, піна з рота – Oena.

Внаслідок душевних потрясінь – Ign; від переляку; для заїкуватих – Stram. У поєднанні з розладом травлення, надмірною відрижкою газів – Arg-n.

Епілепсія на блідих, лімфатичних обличчях – Calc. Напади уві сні, нервова збудливість – Sil.

Дуже впертий запор, виснаження, погане харчування, нездорова шкіра – Plb. Відчуття збудження в головному мозку перед нападом – Cimic, Verbe.