Гомеопатія при нежиті

Риніт

Arsenicum album. Сильний нежить з охриплістю голосу та безсонням. Виділення водянистого слизу з носа. Рідкий нежить. Рясна носова кровотеча після сильної блювоти. При подразненні, рясна носова кровотеча. Нежить рідкий і дратівливий. Печіння біля ніздрів. Сухість слизової носа. Сильне безперервне чхання. Виділення їдкої рідини із носа. Чхання і нежить щоранку симптоми швидко минають. Часте чхання з рідким нежитем.

Squilla. Їдкий слиз із носа. Нежить з виразками ніздрів. Сильний сухий кашель викликає біль у животі. Тягне відчуття в лівій лопатці. Липкий слиз у роті та бульбашки на мові. Ліве око менше правого. Здається, що очі плавають у прохолодній воді. Поколювання в зовнішньому куті лівого ока. Біль, що розриває, за лівим вухом. Горілий смак і печіння в горлі. Ненаситний голод чи анорексія. Все здається кислим та гірким. Солодкуватий присмак м’яса та супу. Нудота із відрижкою.

Belladonna. Маленькі червоні шишки на корені носа. Різкий біль у кінчику носа ввечері. Не виносить запах тютюнового диму та сажі. Кровотеча з носа. Дуже холодний ніс. Почервоніння та печіння кінчика носа. На щоках і носі з’являються гнійні прищі, вкриті кіркою. Запах тухлих яєць у носі. Здається, щось повзе кінчиком носа. Болюча ліва ніздря вранці. Сильне припухання верхньої губи та виразка ніздрів.

Ammonium mur. Ніс закладено вночі. Їдкі, рідкі виділення з носа. Тріщини ніздрів та верхньої губи. Хворий відхаркує в’язкий слиз із горла з великими труднощами. Пульсація у мигдаликах. При кашлі рот наповнюється слиною. Холод між лопатками при бронхіті. Грудка в грудях.

Kali hydroiodicum. Нежить за сирої погоди. Червоний опухлий ніс. Їдка рідка рідина витікає з носа. Очі сверблять, сльозяться та опухають. Жар змінюється ознобом. Сеча яскраво забарвлена. Смердючий, їдкий, густий, зелений нежить із печінням у носі. При сідничній невралгії болі погіршуються вночі. Гірше від лежання на болю. Папульозні висипки на голові та спині. Балакучий хворий. Запалення райдужної оболонки (Mercurius corrosivus).

Natrum carb. Рясний нежить від найменшого протягу. Смердючий нежить (озена). Густі жовто-зелені виділення із носа. Тверді смердючі кірки в носі. Кінчик носа червоний і лущиться. Скупчення слизу в горлі вранці викликає кашель. Кашель з гнійним зеленим мокротинням, коли хворий входить у теплу кімнату (Bryonia).

Carbo veg. Сльозотеча з лівого ока. Охриплість, увечері. Голос глибокий та грубий. Сверблячка в гортані викликає кашель з клейкою солоною мокротою. Частий короткий надривний кашель. Жорсткий кашель викликає біль у верхній частині грудей. Вечірній кашель викликає нудоту та блювання.

Відкашлює велику кількість зеленого слизу. Чхання викликає раптовий гострий біль у животі. Сильний рідкий нежить. Місячні чорні на п’ять днів. Перед початком місячних спазматичний біль у животі. Сильна сверблячка екземи перед місячними. Вранці велика кількість рідких білків. Виділення білого слизу з піхви. Закладеність лівої ніздрі протягом години.

Calcarea. Виділення густого, жовтого гною з носа. Носові кровотечі вранці. Збільшення лімфатичних вузлів на потилиці та пахвах. Висипання навколо ніздрів. Запах тухлих яєць із носа. Літній пронос. Бажання яєць. Молоко вивергається блюванням у вигляді білих сирних грудок. Підвищений апетит та спрага увечері. Зелений, кислий пронос неперетравленою їжею ввечері.

Chamomilla matricaria. Застуда у дітей. Ніс закладений і з нього капає гарячий, водянистий слиз. Чхання не дає заснути. Болісний сухий кашель. Риніти від холодної вітряної погоди.

Cinnabaris. Риніт із сильним тиском у корені носа. Мигдалики збільшені та червоні. Сильна сухість у горлі ночами змушує хворого прокидатися. Скупчення волокнистого слизу у задніх отворах носа.

Mercurius corrosivus. Скупчення густого слизу у носі. Наскрізні виразки перегородки носа. Язичок темно-червоний, опухлий та подовжений. Печіння у горлі (Arsenicum album, Arsenicum jodatum. Capsicum). Спазми в горлі з блюванням при ковтанні (Беладонна).

Nux vomica. Нежить від сухої холодної погоди. Пирхота, біль у горлянці.

Mercurius vivus. Запалення носа та горлянки від сирої, холодної погоди. Гарячий та закладений ніс. Рідкий дратівливий нежить. Незначні виділення з носа, тяжкість у грудях. Пирхота та біль у горлі. Болі у суглобах. Жар в особі. Обличчя червоне і спітніле. Жовто-зелені, густі виділення з носа (Pulsatilla). Нежить із відчуттям закладання в носі. Немає жодного відділення з носа.

Aconitum. Застуда після розпаленого тіла. Плеврит із високою лихоманкою.

Zincum. Організм такий виснажений, що немає сили для утворення висипу. Дитина прокидається і неспокійно рухає ногами.

Terebinthina. Набряки з тупими болями в ділянці нирок та димчастою сечею.

Sambucus. Нежить. Дитина раптово схоплюється, ніби задихаючись.

Sticta. Грубий, сухий кашель, що гавкає. Ніс закладений і сухий. Носові виділення засихають так швидко, що не можуть виділятись.

Cocculus. Висмоктує кривавий слиз із носа. Сильний нежить весь день. Брак дихання, ковтає повітря ротом. Свистяче дихання на вдиху. Сверблячка у спині ввечері після роздягання з висипанням червоних прищів. Під лівою лопаткою біль що паралізує. Болючий хрускіт у шийних хребцях під час руху голови.

Aurum metallicum. Жовто-зелені виділення із носа без запаху. Ніс розпухає після ходьби на свіжому повітрі. Загострений нюх. Лоскіт у носі. Смердючий запах у носі. Подряпини в обох ніздрях. Жовта суха кірка у правій ніздрі. Запахи надто сильні. Запах бренді в носі. Розривне відчуття в підборідді праворуч.

Ніздрі покритий виразками та болючі. Подряпини в носі. Розпухлі щоки, губи та ніс вранці. Кінчик носа червоний. Шишкоподібний ніс від пристрасті до алкоголю. При смердючому нежиті ніздрі болючі та потріскані. Коричнево-червоні піднесені плями на носі. Червона припухлість правої ніздрі. На очі навертаються сльози від пекучого болю в нижній частині носа. Сонячне світло викликає бажання чхнути.

Релігійний смуток. Подряпини в носі. Тягне біль, лоскіт і свербіж у лобі. Здається, щось повзає всередині носа. Червона припухлість на лівому боці носа. Біль у лівому оці. У носі глибокі виразки із сухою жовтою кіркою.

Гайморит

Відділення гнійне, смердюче – Phos. Втрата смаку при застуді – Puls. Пульсівний біль, пухлина – Mag-c. Пухлина, з наривами під оком – Merc-c.

Свердління та нариви – Chel. Нежить, чхання та рідке виділення з носа – Euphr. Виділення густі, не дратівливі – Merc.

Набрякання носа, стискання в гортані та захриплість – Hep. Рідкий нежить, що роз’їдає; сухий кашель, стиск у грудях – Sang.

Казок, що лоскоче, при вдиханні холодного повітря; постійне чхання, їдкий нежить – All-с. Рідке дратівливе виділення з носа, червоний і опухлий ніс – Kali-i.

Втрата нюху при застуді – Sulph. Втрата нюху та смаку при застуді – Mag-m. Болісні кістки – Eup-per. Схильність до застуди – Nat-m; у жінок з частими та рясними місячними – Calc.