Гомеопатія при пародонтозі

Carbo vegetabilis. Пульсівний зубний біль від гарячого або холодного. Біль від занадто солоної їжі. Хронічне розхитування зубів. Від різців відшаровуються ясна, оголюються шийки зубів. Роздратування і виразка ясен. Кровоточивість ясен. Жар у роті. Сухість у роті без спраги. Шорсткість слизових оболонок у роті. Язик вкритий білим або жовто-коричневим нальотом. Біль у роті. Потертості на язику.

Borax. Спазматичні болі в зубах у вологу погоду. Біль з набряком щоки або набряком ясен. Різкий, тягучий біль в каріозних зубах. Біль поширюється на голову. Біль при контакті з холодною водою. Стискне поколювання в зубах відразу після вечері або сніданку. Краще від куріння тютюну.

Стрілючий біль у зубах, зі стріляниною у вухах і головним болем. Виразки на яснах, із запаленням і набряком щоки. Кровоточивість ясен. Кровоточиві афти в ротовій порожнині. Оніміння язика. Слизова піднебіння зморшкувата.

Mercurius corrosivus. Зуби розхитуються, болять і випадають. Чорний наліт на зубах. Тупий біль в яснах вночі. Ясна пухкі, набряклі та легко кровоточать. Ясна відшаровуються від зубів і утворюються виразки. Ясна покриваються несправжніми плівками.

Гангрена ясен. Губи і язик зморщені. Язик вкритий білим нальотом і набряклий. Сухість у роті з невгамовною спрагою. Стоматит. Рот закладений. Печіння в роті і яснах. Неприємний запах з рота. Слиновиділення з солоним присмаком. Густа, їдка слина.

Kreosotum. Різкий біль в зубах вранці після пробудження. Неприємний запах від хворих зубів. Темні плями на зубах. Зуби починають руйнуватися, як тільки вони з’являються. Після вилучення з лунки сочиться темна, злегка згорнулася кров. Ясна синювато-червоні, м’які, пористі. Ясна набряклі, просякнуті темною водянистою рідиною. Ясна легко кровоточать. Ясна губчасті, вкриті виразками. Цинга.

Ammonium carbonicum. Зубний біль при натисканні на зуби. Зубний біль під час місячних. Біль іррадіює в щоки та вуха. Гірше від гарячої рідини. Колючий біль в молярах при жуванні. Стійкий стрілючий біль в зубах. Карієс. Хронічна хиткість зубів. Швидке руйнування зубів. Запалення, набряк, нагноєння і кровоточивість ясен.