Гомеопатичні засоби від запорів

Opium. Повна відсутність перистальтики. Запор. Кал складається з круглих твердих чорних кульок. Повна зупинка травлення. Повіки звисають, ніби їх паралізувало. Зіниці розширені та нечутливі до світла. Кишківник заповнений калом. Запор без позивів (Bryonia та Alumina).

Атонія кишківника. Кал жорсткий, округлі чорні грудочки. У верхніх відділах кишківника накопичуються гази. Кал складається з маленьких, твердих, сухих і чорних кульок (Alumina, Plumbum і Bryonia). Накопичення газів у кишківнику (Terebinthina, Lycopodium, Carbo vegetabilis, Colchicum і Raphanus).

Відчуття піску або пилу в очах, печіння в них. Білий язик, сухість у роті. Спрага від припинення виділення слизу. Сильний різкий біль у животі. Свинцеві кольки. Нічний енурез. Дуже часте сечовипускання з кров’ю. Затримка сечі. Нічні сім’явилиття. Повна імпотенція.

Mercurius corrosivus. Безперервні стійкі тенезми до, під час і після випорожнення.

Cicuta virosa. Сильне метеоризм і бурчання в животі. Запор. Діарея. Мимовільне виділення сечі. Дуже часте сечовипускання. Сильний натиск струменя при сечовипусканні. Три еякуляції за одну ніч. Сім’явилиття без хтивих снів. Менструація починається пізніше.

Plumbum. Спазми заднього проходу. Запор із втягуванням живота. Спазм анального сфінктера. Анус ніби втягується мотузкою в пряму кишку. Уремічні судоми. Випорожнення складаються з твердих і чорних грудок. Дуже сильний біль поширюється з живота на інші частини тіла.

Silicea. Кал випинається і повертається назад у пряму кишку. Слабка перистальтика. Запор, що посилюється перед і після менструації. Silicea є відмінним засобом при дуже сильних запорах у літніх людей, коли повністю пропадає бажання спорожнити кишківник. Людина може використовувати пальці, щоб спробувати видалити дефекацію. Для дітей, які сильно напружуються і відчувають печіння в задньому проході.

Alumina. Запор від бездіяльності прямої кишки. М’який кал вимагає великих зусиль для проходження. Сухість слизових оболонок. Слабка перистальтика. Навіть м’який кал вимагає великих зусиль.

Ignatia. Випадання заднього проходу. Колючий біль, що стріляє в пряму кишку. Звуження заднього проходу після дефекації. Краще сидячи.

Thuja. Тверді та чорні кульки, трохи висуваючись, повертаються в пряму кишку.

Selenium. Величезний кал не може вийти самостійно. Хворий змушений діставати його пальцями.

Camphora. Постійні запори. Газова колька в животі. Утруднена і важка дефекація після тупих болів у животі. Свербіж і поколювання в паху справа. Тиск у паху та на корені статевого члена. Транзиторний асцит.

Baryta Carbonica може допомогти сором’язливим людям, які докладають великих зусиль для випорожнення.

Calcarea Carbonica корисна для повненьких людей. Вони не мають бажання спорожнити свій кишківник і не відчувають від цього негативних наслідків.

Nux vomica. Запор через порушення перистальтики. Часті та безрезультатні позиви до дефекації призводять до виділення невеликої кількості калу. Гемороїдальні кольки з кров’ю при дефекації. Збільшена печінка повертається до свого нормального розміру (Sulphur, Sepia або Magnesia muriatica). Жовтяниця від злості й розкоші.

Напади непритомності. Гепатит в алкоголіків. Болі знімаються гарячими напоями. Свербіж змушує прокидатися вночі та для полегшення змушує сісти у ванну з холодною водою. Кровотечі з гемороїдальних шишок. Nux vomica показаний, якщо є підвищена чутливість, нетерплячість, розчарування та дратівливість. Перші ліки проти похмілля.

Bryonia. Запор від сухості травного тракту. Кал рясний, сухий і жорсткий. Запор від бездіяльності прямої кишки. Сухість слизових оболонок. Сухий, твердий та обвуглений кал. Bryonia корисна людям, які страждають від запорів під час подорожей. Вони відчувають печіння при запорах.

Lycopodium. Сильні та болючі спазми кишківника викликають запор. Часті та безрезультатні позиви до дефекації.

Sepia. Чужорідне тіло в прямій кишці. Переповнення прямої кишки навіть після спорожнення кишківника. М’який стілець утруднений.

Causticum. Часті хворобливі позиви до дефекації супроводжуються почервонінням обличчя. Кал краще виходить стоячи. Кал сухий, твердий, розсипається, покритий слизом.

Anacardium. Часті та безрезультатні позиви до дефекації. Кишкові кольки. Відчуття закладеності в прямій кишці.

Chamomilla. Запор від бездіяльності прямої кишки. Гаряча діарея з запахом тухлих яєць. Зелене водянисте випорожнення калу та слизу. Слиз між шматочками калу. Білий слизовий пронос з болем у животі. Стрілючий біль у прямій кишці після дефекації. Сліпий геморой.

Phosphorus. Мізерний, довгий, сухий, твердий кал. Схоже на собачий кал. Кал виходить з великими труднощами.

Natrium muriaticum. Сильне натужування та утруднене відходження калу призводять до кровотеч і хворобливих тріщин заднього проходу. Запори з утрудненим випорожненням. Тріщини заднього проходу з кровотечею. Гіпотрофія у дітей від недостатнього годування. Вони ненажерливі, але худнуть. Схуднення шиї (Ledum). Виражена спрага. Жар і сухість у роті.

Погано переносить борошняні страви, хліб. Любить устриці, рибу, солону і гірку їжу. Сильна спрага. Іпохондрія від запору. Краще після спорожнення кишківника. Кольки або оніміння в прямій кишці. Іпохондрія. Гнів. Кал у великих масах. Кал нагадує овечий послід. Кровотеча, стиснення або розрив ануса. Жорстка дефекація. Запор при геморої.

Collinsonia. Кишкова колька супроводжує запор. Пряма кишка ніби набита гострими кілочками. Сильний метеоризм.

Graphites. Великі вузлуваті грудки калу з’єднані між собою слизовими нитками. Після дефекації утворюється багато слизу.

Пролапс заднього проходу у дітей – Ferr-p. Діарея, кровотечі, тенезми – Aloe.

Пролапс заднього проходу від помірного навантаження при випорожненні – Ign. Випадання після кожного дефекації або раптового руху, наприклад чхання, при діареї, особливо вранці – Podo.

Діарея зеленого або жовтого кольору з пекучими болями; або при важкому, недостатньому випорожненні та сильних позивах – Cham. Пролапс під час сечовипускання – Mur-ac.

Запор в осіб, які ведуть малорухливий спосіб життя, сильних, худих; недійсні позиви до дефекації; часті позиви, але виходить дуже мало – Nux-v.

У осіб, схильних до висипань на шкірі, які страждають від непритомності, припливів жару до голови або відчуття западання під животом близько полудня; часті недійсні позиви до випорожнення, відчуття, ніби кишківник ще не повністю спорожнився; періодично кровоточать гемороїдальні шишки – Sulph.

Дефекація жорстка, об’ємна – Bryon. Кілька дефекацій, тверді коричневі шматки – Op.

Стійкий запор у вигляді сухих грудок, без болю, або з великими кольками та втягуванням живота – Plb-ac.

Жорстке, мізерне випорожнення, болюче випорожнення, печіння в кишківнику, виділення крові – Nit-ac. Випорожнення велике, з прожилками слизу, утруднене, мізерні менструації – Graph.

Жорстке, вузлувате випорожнення, гемороїдальні шишки, сильний біль у спині, відчуття переповнення кишківника після дефекації; відчуття, ніби в прямій кишці багато шпильок – Aesc.

Накопичення дефекації в прямій кишці, підборідді. Випорожнення схожі на овечий гній; болі в області печінки – Mag-m.

Затримка випорожнень, відчуття залишків твердих шматочків в кишківнику, відчуття стиснення в проході; особливо у погано харчуються, з нездоровим кольором обличчя; мізерні менструації – Nat. mur.

Рідкі дефекації, відчуття тяжкості або клубка в задньому проході, що не полегшується при випорожненні – Ver. Здуття живота, метеорична відрижка, насичена сеча, солона, утруднене випорожнення – Lyc.

Жодних позивів, запор чергується з полегшенням – Hydr. Утруднена дефекація через жорстке та об’ємне випорожнення – Verat. Особи, які звикли до проносних на ніч – Sulph.

Свербіж заднього проходу зі свербінням геніталій – Ambra. Для черв’яків – Teucr.

При глистових лихоманках – Cina. Сильний свербіж, різь в задньому проході та кишківнику – Ign.

Під час ходьби, після спорожнення кишківника – Nit-ac. Пекучий свербіж – Ant-c.

Сильна кровотеча під час сечовипускання; дефекація жорстка, грудкова, кровотеча; згустки крові; виділення крові під час спорожнення кишківника – Alum.

Тріщина заднього проходу, гострий, різальний, колючий біль під час і після спорожнення кишківника; запор, випорожнення твердими утвореннями – Nit-ac.

Біль, різь і виразка, дефекація невеликими шматочками, покрита слизом – Graph. Пекучий біль в задньому проході, дефекація утруднена, сухі грудки, сильний біль у попереку – Aesc.

Печіння в задньому проході гірше після, ніж до, або під час спорожнення кишківника, поколювання, як канцелярський ніж, кишківник слабкий або жорсткий – Rat.