Гомеопатія при гастриті

Запалення слизової оболонки шлунка

Hydrastis. Гастрит зі зниженою кислотністю. Не перетравлює хліб і овочі. Виразкова хвороба шлунка. Кисла відрижка. Запор із твердим і грудкуватим стільцем. Жовтяниця. Шкіра та очі темно-зелено-жовті. Сеча дуже темна. Екскременти світлі.

Angustura vera. Смак персикової олії. Тягучий біль у правій половині живота при ходьбі на свіжому повітрі. Тупа стрілянина біля пупка. Бурчання в животі з відрижкою. Хліб кислий на смак. Гіркий смак після куріння тютюну. Гнильний присмак у роті. Сильна спрага холодних напоїв. Під ребрами справа з’являються судоми при русі.

Часта гикавка і нудота під час їжі. Гіркота в роті після обіду. Увечері в роті накопичується гнильний слиз, хворий не може пити. Багаторазові відрижки повітрям після їди. Різь в лобку з тиском у прямій кишці.

Короткочасне тремтіння в лівій частині живота. Спазми в животі при ходьбі. Немає бажання пити. Жага теплих напоїв. Жовчна відрижка. Ріжучий біль у лівій частині попереку.

Pulsatilla. Язик покритий густим білим нальотом. Печія. Блювота від гарячих напоїв. Бажання холодних напоїв. Відчуття опущення живота. Слабкість і порожнеча в шлунку. Відрижка жовчю ввечері. Гнійний присмак у роті вранці. Пекучий смак у роті. Солодкий смак пива.

Гіркота в роті вранці. Гіркий смак із бажанням лимонного соку. Вранці відраза до молока. Вся їжа здається занадто солоною. Після вживання кави гіркий присмак. Вино має гіркий смак. Гіркий смак у хлібі, булочках, маслі та м’ясі. Свіже м’ясо виглядає тухлим. Він не хоче їсти нічого гарячого, а хоче тільки масло, хліб і фрукти. Вранці після молока нудота. Відчуття, ніби камінь у животі.

Захворювання шлунка від зловживання морозивом. Гірше від печива, тістечок або жирної їжі. У роті сухо, але спраги немає. Відчуття тяжкості в шлунку після їди. Слизова або водяниста діарея після опівночі. Пацієнт потребує лимонаду (Цикламен, Сабіна, Беладона). Диспепсія від змішаного харчування: м’яса, тістечок і морозива.

Важкість у шлунку через годину після їди. Їжа ніби затримується в стравоході (China. Abies). Здуття живота, колючий біль і бурчання після пробудження від сну або після вечері. Погіршується від жирної їжі (Іпекакуана, Туя і Карбо вегетабіліс).

Antimonium crudum. Язик обкладений білим нальотом. Біль у животі від купання в холодній воді. Захворювання шлунка від кислої їжі та кислого вина. Розлад травлення від жирної їжі. Нудота. Блювота.

Ipecacuanha. Нудота продовжується після їди. Гастрит від застуди, крижаної води або тістечок і цукерок. Язик чистий. Нудота.

Camphora. Блювота жовчю з кров’ю. Неприємний запах з рота вранці. Піна в передній частині рота і подряпини на небі. Неприємне тепло в роті. Смак яловичого бульйону надто сильний. Тютюновий дим гіркий. Їжа гірка. М’ясо гірше хліба. Нудота зі слинотечею. Холодний піт на обличчі під час блювоти. Холод в епігастрії. Печіння в шлунку.

Apomorphinum. Блевота без нудоти.

Arsenicum album. Тривала гикавка перед підвищенням температури. Гастрит від застуди з морозивом або крижаною водою. Погіршення після морозива (Carbo vegetabilis). Після сніданку і вечері біль у животі та нудота. Відчуття стиснення в грудях під час їжі. Занепокоєння з нудотою на свіжому повітрі. Блювота. Сильне печіння і сильний біль у животі.

Пекучі болі. Тривога, страх і спрага. Погіршення від невеликої кількості холодної їжі або напоїв. Від тепла краще. Їжа або напої викликають діарею, біль або блювоту. Погіршення після їди та пиття. Нудота вранці. Блювота у дітей після їди та пиття. Відраза до їжі з сильною спрагою.

Після їди гіркота в роті. Гіркий смак пива. Їжа недостатньо солена. Не може ковтати їжу. Їжа має солоний смак. Не переносить запаху вареного м’яса. Відраза до будь-якої їжі.

Podophillum. Постійні позиви до блювоти.

Asarum. Блювота зеленуватим шлунковим соком. Голод вранці. Блювота при сильному занепокоєнні. Постійна нудота в горлі. Очі наповнені слізьми. Відрижка повітрям при прогулянках на свіжому повітрі.

Тремтіння з нудотою. Сухість і пирхота в горлі. Відсутність задоволення від куріння. Гикавка. Хліб гіркий на смак. Липкий слиз у горлі. Тютюновий дим гіркий на смак. Часта відрижка. Скупчення рідини в роті.

Acidum sulphuricum. Кисла блевота.

Aconitum. Біль і стиснення в шлунку і підребер’ї. Блювота і частий стілець. Холодний камінь лежить у животі. Втягнутий пупок. Печіння і стиснення в області пупка. Холод над пупком зліва виривається зсередини назовні.

Aethusa cynapium. Блювота у дітей. Молоко викидається з великим зусиллям. Дитина стає слабким і сонливим. Немає спраги.

Erygeron. Блювота кров’ю з печінням у шлунку.

Bryonia alba. Язик: дуже білий наліт. Простріли в горлі при ковтанні. Увечері сухість у горлі. Хоче вина і кави. Не відчуває смаку їжі. Порошковий присмак у горлі. Неприємний запах з рота. Гіркота в роті після обіду і вранці.

Присмак диму в горлі ввечері. Вранці натщесерце невгамовний голод. Вранці голод зі спрагою і жар. Язик з білим нальотом. Гнильний присмак у роті. Важкість у шлунку. Діарея від спеки влітку. Жовто-зелена або водяниста дефекація. Кал з запахом старого сиру.

Не хоче молока, але із задоволенням його п’є. Відсутність апетиту. Сильна спрага після їди. Червоні висипання на шиї. Пекучі пухирі на передньому краї язика. Задуха при ковтанні їжі та напоїв. Шкрябання в горлі. Сухість на небі. Виділення великої кількості мильної та пінистої слини. Сухість у роті без спраги вранці.

Солодкуватий, огидний присмак у роті. Часта відрижка повітрям. Сильна відрижка після їди. Гіркота у роті ввечері. Відчуття, ніби камінь у животі. Тиск у шлунку зменшується відрижкою. Гірше, коли після холодів настає спека. Після їди гірка відрижка. Кисла відрижка.

Нудота перед сном. Блювота зеленим і жовтим слизом. Блювота твердою, а не рідкою їжею. Нудота, хоча він нічого не їв. Нудота вранці. Увечері блювота слизом. Здавлення в нижній частині стравоходу.

Kreosotum. Їжа не перетравлюється. Їжа викидається зі шлунка неперетравленою через кілька годин. Рясна блювота.

Bismuthum. Рясна блювота з сильною спрагою. Блювота водою. Він виривається, як тільки торкається шлунка. Їжа довше залишається в шлунку.

Opium. Зворотна перистальтика.

Antimonium tartaricum. Сильна нудота із загальним холодом. Холодний піт і сонливість. Краще після блювоти.

Iris. Блювота дуже кислими масами. Кисла відрижка. Слиз висить нитками. Гірка або солодкувата блювота. Рясне слиновиділення. Блювота ниткоподібним білковим слизом.

Ferrum met. Нічне блювання їжею, яка залишається в шлунку весь день.

Petroleum. Болі в шлунку знімаються під час приймання їжі.

Causticum. Сильне печіння в шлунку, що посилюється від невеликої кількості холодної їжі або пиття. Від тепла краще.

Anacardium. Голодні болі в животі. Краще після їжі. Біль від живота поширюється на спину. Почуття виснаження знімається під час приймання їжі. Біль повертається через дві години, коли пацієнт відчуває голод.

Nux vomica. Печія. Кислий смак. Тиск у шлунку, ніби в ньому каміння, через 2 години після їди. Здуття в животі. Як тільки хворий проковтує їжу, вона повертається знову. Відчуття, ніби камінь лежить у шлунку через годину після їди. Кислий смак після їди. Печія. Іпохондричний.

Здуття живота, пацієнт повинен розстібнути одяг. Хворий не може зосередитися після їди. Погіршення від приймання їжі вночі (Ipecacuanha. Cinchona). Захворювання шлунка від переїдання, вживання наркотиків, кави, тютюну та алкоголю.

Диспепсія через годину після їди. Сильний голод за день до нападу. Бажання м’яса і жирної їжі. Сильна спрага, але вода розладнає шлунок. Хворий розстібає одяг після легкої їжі.

Bismuthum subnitricum. Сильне печіння в шлунку з бурхливим виверженням їжі.

Licopodium. Запор з марними позивами до дефекації.

Carbo vegetabilis. Позиви до стільця полегшуються відходженням газів. Звичайна їжа викликає розлад травлення. Гірше від жирної їжі. Сильний метеоризм, що погіршується лежачи. Велика кількість газів у шлунку. Сильне печіння і крижаний холод у животі. Гірше від жирної їжі. Печія і кислотність.

Zincum metallicum. Печія від солодкого.

Phosphorus. Шлункова кровотеча при аменореї. Печіння в животі та тупий біль. Сильна слабкість. Опущення і порожнеча в шлунку.

Cantharis. Печіння в шлунку. Пекучі болі в животі та горлі. Сильна спрага.

Kalium bichromicum. Метеоризм, біль і нездужання відразу після їди. Важкість у шлунку. Втрата апетиту.

Ferrum metallicum. Нічна блювота.

Chelidonium. Шлунок сприймає тільки гарячі напої.

Cocculus. Безсоння викликає слабкість, порожнечу і виснаження в шлунку.

Abies nigra. Біль у животі після їди. Здається, що в шлунку лежить тверде, неперетравлене яйце. Відчуття каменю в епігастральній ділянці.

Natrium muriaticum. Сонливість, заціпеніння і важкість у шлунку після їди.

Kalium carb. Роздутий живіт готовий лопнути.

Nux moschata. Вся їжа перетворюється на газ. Роздутий живіт тисне на органи грудної та черевної порожнини.

Calcarea carb. Роздутий живіт нагадує перекинуту соусницю. Зригування кислим молоком. Кисла блювота.

Staphisagria. Втрата енергії та виснаження. Здається, що пацієнт помирає. Розслаблений живіт звисає.

Sulphur. Голод з’являється об 11 годині ранку. Слабкість, порожнеча і виснаження в шлунку об 11 годині ранку.

Ignatia. Розслаблений живіт звисає. Схуднення, порожнеча і слабкість у шлунку не знімаються під час їжі.

Iodum. Пульсація в животі, спині та пальцях.

Sepia. Порожнеча і виснаження в шлунку. Блювота при вагітності. Порожнеча в шлунку. Нудота при думці або запаху жирної їжі.

Lachesis. Дотик одягу до області живота супроводжується болем.

Argentum nitricum. Живіт готовий лопнути від газів. Утруднена відрижка. Повітря виривається з гучним шумом. Шумна відрижка. Хворий хоче солодкого.

Crocus. Щось у животі стрибає або ворушиться.

Natrium phosphoricum. Втрата енергії в шлунку. Набряклість. Виражена спрага. Біль і блювота від води. Підвищена кислотність шлунка, Кисла відрижка. Жовтий наліт на задній стінці горлянки.

Профузний газ, різальні болі під грудьми, блювота слизом – Carb-v. Блювота, біль під животом, що поширюється в грудну клітку, набряк – Carb-ac.

Сильні болі в животі, різки або пекучі; відригування слизовими масами, занепад сил; охолодження – Ox-ac. Язик білий, відрижка вітрами та їжею – Ant-c.

Кисла відрижка – Sul-ac, при болях у шлунку і метеоризмі – Arg-n. Після їди; особливо жирне – Calc.

Відрижка їжею та кислотою через годину після їди – Sulph. Болі в животі після найменшого приймання їжі, запор, сеча з червоним осадом – Lyc.

Постійна відрижка і блювота дуже кислою рідиною – Rob. Землистий колір обличчя, жовтий язик, непритомність після їди, чергування діареї із запором – Hydr.

Біль у животі спазматичний і хапальний – Nux-v. Пекучий біль – Ars. Різальний біль – Ox-ac.